בניין הסנאט בוושינגטון
בניין הסנאט בוושינגטון Thinkstock

הקרן החדשה פנתה במכתב לתורמיה ותומכיה בחו"ל ובו היא קוראת להצטרף ליוזמות החקיקה שמוביל ארגון הג'יי סטריט בסנאט נגד החלת ריבונות ישראלית ביו"ש.

"לתנועת המתנחלים יש חבר בבית הלבן, המוביל את ישראל לעתיד מסוכן. אנו מצטרפים לארגונים אמריקניים שאנחנו שותפים עימם ומבקשים מכם לסייע לקונגרס לומר לא לסיפוח", לשון הפנייה.

בקרן החדשה כותבים עוד, "ב-8 ביוני דיבר שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, על 'זכותה' של ישראל לספח חלק מהגדה המערבית. אלא שאין זכות כזו".

"סיפוח הגדה המערבית אינו רק בלתי חוקי על-פי המשפט הבינלאומי, אלא גם יביא לעידוד ולהרחבת הכיבוש וכן לפגיעה בזכויות האדם של הפלסטינים", מציינים בקרן.

"מוענקי הקרן החדשה לישראל, ארגונים כמו 'שוברים שתיקה', האגודה לזכויות האזרח בישראל וארגוני זכויות אדם ישראלים אחרים התגייסו זה מכבר נגד הכיבוש. עובדת היותם של הקיצוניים בשלטון, הן באמריקה והן בישראל, מהווה איום חסר תקדים על הדמוקרטיה הישראלית", כותבים בקרן לתורמים.

עוד מוסיפים אנשי הקרן, "אנחנו מצטרפים לקריאות לשים קו אדום נגד הסיפוח. עליכם לפנות לסנאטורים המייצגים אתכם ולבקש מהם לתמוך בהחלטת הסנאט 234 בנושא".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, טוען כי "מדובר בחציית קו אדום. הקרן החדשה לישראל מתגאה תמיד שהינה ארגון ישראלי הפועל בתוך ישראל אולם מתברר כעת שהיא מפעילה אנשים מבחוץ להפעיל לחץ חיצוני נגד ישראל".

"אני קורא לממשלת ישראל להכריז על ניתוק כל קשר עם ארגון זה שהינו תאגיד זר מחו"ל הפועל נגד האינטרסים של אזרחי ומדינת ישראל", הוסיף גליק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו