נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: קובי ריכטר - TPS

שר החינוך לשעבר ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, השיב הבוקר (חמישי) לדברי ראש המוסד לשעבר שבתי שביט שתקף את בוחרי הימין והגדיר אותם "אנשים חסרי דעת, חסרי הבנה".

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו פנה בנט לשביט, "שבתי שביט יקר, כלוחם מוסד וכראשו סיכמת את חייך ותרמת את מיטב שנותיך למען ביטחון מדינת ישראל ועל כך נהיה אסירי תודה לנצח. אך ההתנשאות שלך על עם ישראל מעוורת את עיניך".

"מיליוני אזרחי ישראלי שחיו כאן בין 93 ל2019 התפכחו. הם הבינו מה שגנרלים רבים סרבו להבין: שיש כאן אויב שנחוש להשמיד אותנו", ציין בנט. "הם הבינו שחוזים מול האויב שווים כקליפת בשום, ושיש אסור למסור אדמה לאויב".

"וכן, הם מחוברים למסורת היהודית המופלאה ולשורשים שלנו. אלו סימנים לתבונת הלב ולשכל ישר של עם ישראל", הוסיף יו"ר הימין החדש.

לדבריו, "התנשאות כמו שביטאת תותיר את השמאל באופוזיציה למשך שנות דור. עלינו לנהל את הויכוח הפוליטי בינינו בכבוד הדדי ומתוך אמונה שאנחנו אחים".

נזכיר כי בראיון לעיתון "מעריב" שפורסם הבוקר תקף שביט בין היתר את השר סמוטריץ', "אתה מוכן לחיות במדינת ישראל שהוא מתאר? בארץ ישראל של סמוטריץ’ אני לא אשאר דקה".

''המלחמה שלי היא לא עם סמוטריץ'", הוסיף שביט, "אלא עם הליכוד בראשות נתניהו. הבוחרים שלו הם אנשים חסרי דעת, חסרי הבנה. הבייס הפוליטי שלו זה אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם הוא בגובה דשא".