המורה לספורט עם נבחרת הריצה של הישיבה באלוני הבשן שהשתתפה במרוץ
המורה לספורט עם נבחרת הריצה של הישיבה באלוני הבשן שהשתתפה במרוץצילום: נעם קן, רוח הגולן

מרוץ "רצים עם שחר" לזכרו של שחר שלו, בן היישוב אלוני הבשן, אשר נפל במבצע צוק איתן, נערך ביום שישי האחרון. המרוץ המאתגר מתקיים בחלק ההררי של רמת הגולן.

"הוזנקנו עם שחר לריצה ולאחריה השתתפנו בטקס לזכרו של שחר", מספר עודד פרידמן תלמיד כיתה י"א בישיבה התיכונית אלוני הבשן מבית עמותת רוח הגולן, שגר בקריית שמונה. "יש לנו קשר עם המשפחה משנים קודמות והכרנו את האישיות הגדולה של שחר ז"ל, התאמנו כבר תקופה ארוכה כדי לכבוש את היעד של 15 ק"מ ריצה והצלחנו. קשה לתאר את ההתרגשות של הגשמת המטרות לאחר תקופה ארוכה של זיעה ועבודה קשה".

יחד עם עשרות חבריהם, השתתפו גם תלמידי ובוגרי הישיבה התיכונית אלוני הבשן, מבית רוח הגולן, במירוץ המאתגר והגיעו לקו הסיום כאשר הם מתמלאים בגאווה לנוכח זכייתו של תלמיד כיתה ט' בישיבה אביעד ניסטנפובר במקום השני במקצה ה-5 ק"מ.

סמל שחר שלו ז"ל, נפצע באורח אנוש במסגרת מבצע צוק איתן ולאחר מספר שבועות מת מפצעיו. שלו, בן 20 במותו, לוחם בחטיבת הצנחנים, נפצע בימים הראשונים של מבצע צוק איתן, כאשר כוח של הצנחנים נכנס לתוך מבנה ממולכד. מפיצוץ מטען רב עוצמה אשר הופעל במבנה נהרגו סגן פז אליהו, סמ"ר לי מט וסמ"ר שחר דאובר. שחר שלו היה בין 18 החיילים אשר נפצעו באירוע, הוא הובהל לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא במצב אנוש ובהמשך הועבר לבית החולים רמב"ם, שם נפטר מפצעיו לאחר כחודש.

אחד הרצים הוותיקים במירוץ, שאף נמנה על המארגנים הוא ניסים אסבן, מורה בישיבה התיכונית אלוני הבשן שסיפר על שחר: "שחר נולד וגדל באלוני הבשן והוא ההרוג הראשון של הישוב במלחמות ישראל. שחר היה בחור חייכן וחמוד, ילד שובב ומלא אנרגיות ורעיונות המשולבות בעוצמות ועקשנות. אנו מקוים שנצליח להנחיל לדורות התלמידים שלנו את הערכים שלאורם שחר גדל.

ישיבת אלוני הבשן מחנכת את תלמידיה לגבש ולעצב את אישיותם בתוך תורה שמחברת את הגוף והנפש. כאשר התלמיד עובד על חיזוק הביטחון העצמי, מפתח משמעת עצמית, מווסת כעסים ומגן על עצמו, הוא פועל באופן בוגר שמכין אותו לחיים עצמם. האימונים הגופניים שהתלמידים עברו כדי להכין את עצמם למרוץ מתחברים לעבודה הנפשית לקניית מידות הנפש של שחר ז"ל שהיה, לפני הכל, גיבור בחייו".