הנשיא ריבלין: "קמפיין ה-BDS אינו רודף שלום"

נשיא המדינה נשא דברים בכנס הבינלאומי למאבק באנטישמיות ובקמפיין ה-BDS. "אפס סובלנות כלפי אנטישמיות בימין הבינלאומי".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ט

הנשיא ריבלין במהלך הכנס
הנשיא ריבלין במהלך הכנס
צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נשא הבוקר (חמישי) בכנס הבינלאומי למאבק באנטישמיות ובקמפיין ה-BDS של המשרד לנושאים אסטרטגיים.

הנשיא פנה בפתח דבריו לבאי הכנס והודה להם על מאבקם על סיפורה האמיתי של מדינת ישראל, מאבקם בהפצת השקרים ובשיתוף הפעולה הנרחב נגד ה-BDS.

"קמפיין ה-BDS אינו רודף שלום, או אפילו סיוע לשכנינו הפלסטינים. הוא מבקש לערער את עצם קיומה של ישראל. אנחנו חייבים להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי להביס את ה-BDS, בבית המשפט, בחדר הישיבות, בקרב האוכלוסייה, במדיה החברתית, באקדמיה ובשלטון. אנחנו חייבים לחשוף את עלילות הדם המודרניות המופצות על ידי BDS, ולמגר את השנאה והאפליה".

"למדינת ישראל אין בעיה עם ביקורת לגיטימית. ביקורת הנובעת מדאגה אמיתית לביטחונה ולרווחתה של ישראל. במיוחד כאשר ביקורת זו באה מאחיותינו ומאחינו בתפוצות, ואני מאמין שממשלת ישראל צריכה לעשות עבודה טובה יותר בלהקשיב לדאגותיכם. ביקורת כנה? ביקורת ידידותית? כן. דה-לגיטימציה של ישראל? לא", הוסיף הנשיא.

לדבריו, "היום במיוחד עלינו לעמוד יחד, מול האיום הגובר של האנטישמיות, אם משמאל, ימין או מהאסלאם קיצוני. לעתים קרובות מדי, השמאל מנסה להסתיר את האנטישמיות שלו במסווה של אנטי-ציונות. הם מנסים להציג את הקמפיין שלהם להחרים את ישראל כ"מתקדמת". אין שום דבר מתקדם בשנאה. אין שום דבר מתקדם באנטישמיות. יחד עם זאת, עלינו גם לגלות אפס סובלנות כלפי אנטישמיות בימין. גם כשמדובר באלו שטוענים שמעריצים את ישראל".

"אני משוכנע שנוכל להביס את אלה המבקשים לערער את מולדתנו היהודית והדמוקרטית, ולבנות עתיד משגשג לישראל ולעם היהודי", סיכם ריבלין.