אחת ולתמיד: למה עוקצים דווקא אתכם?

אם אתם מרגישים שאתם תמיד נעקצים, מסתבר שלא הכל בראש. רוצים לבדוק אם הדם שלכם מתוק יותר?

מתנאל ראט , י"ח בסיון תשע"ט

אחת ולתמיד: למה עוקצים דווקא אתכם?-ערוץ 7
קטן, אבל עושה המון נזק
צילום: iStock

מרגישים שתמיד עוקצים דווקא אתכם? אתם לא לבד. מחקרים מראים שלא מדובר בהמצאות והיתושות באמת מעדיפות אנשים מסוימים על פני אחרים. אז מה באמת גורם לעקיצות? ומה ימנע את היתושים?

סוג דם

המכון להדברה טכנולוגיה ביפן (כן, מסתבר שיש דבר כזה) חקר את הנושא לעומק וגילה שסוג הדם עלול להשפיע על כמות העקיצות הלילית שלכם. תוצאות המחקר הראו שאנשים עם סוג דם O נעקצו כפול מאשר שאר סוגי הדם, וככל הנראה מדובר במעדן המועדף על היתושות. תתעודדו- לפחות זה אומר שיש לכם דם מתוק.

גן עדן ליתושים
צילום: iStock

אל תנשמו עמוק

יתושים מחפשים את הטרף שלהם לפי הנשימות שלו, או ליתר דיוק לפי הפחמן הדו-חמצני שהוא משחרר. אנשים הנוטים לנשום נשימות עמוקות ולשחרר כמות גדולה יותר של הפחמן, הופכים לזרקור אור עבור היתושים שרק מחפשים אותם. באותו האופן, מחקרים הראו שנשים בהריון נעקצות יותר מנשים שאינם בהריון, בין היתר בגלל הנשימות שלהן.

בהריון? כדאי להיזהר
צילום: iStock

פיג'מת פסים

אולי אנחנו לא רואים כלום בחושך, אבל מסתבר שהיתושים דווקא כן. כל עוד החדר לא חשוך לחלוטין, היתושות יכולות לנווט את דרכם בעזרת הראיה. ראיית הלילה של היתושים רגישה בעיקר לצבעים כהים, ולכן מומלץ שלא ללבוש פיג'מה שחורה או בצבע כחול כהה. ואם אתם רוצים ממש להשקיע, ייתכן שגם ללבוש חולצה עם פסים יכול לעזור. מחקר בריטי הוכיח שיתושים לא מצליחים לעקוץ זברות בזכות הפסים שלהם, ומה שטוב לזברה- לא יכול להזיק לנו.

לא באופנה, אבל שווה את זה
צילום: iStock

היתושים השיכורים

למרות שלא ברור בדיוק למה, מחקרים הראו ששתיית בירה ושאר משקאות אלכוהוליים יכולה להפוך אתכם למוקד יתושים מרכזי. מחקר צרפתי לדוגמא, מצא ששתיית בירה העלתה את הסיכויים להיעקץ בכעשרה אחוזים מאשר שתיית מים. ככה שאם אתם שותים קצת בלילה, כדאי להתכונן היטב למתקפה שתגיע בהמשך.

ועכשיו- למקלטים
צילום: iStock

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!