ארדן עצר כנס בחסות הרש"פ בירושלים

השר לביטחון הפנים חתם היום על צו המורה למנוע את קיומו של כינוס תחת הכותרת "ירושלים בירת פלסטין" בעיר העתיקה בירושלים

תגיות: גלעד ארדן
אורלי הררי , י"ח בסיון תשע"ט

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: Roy Alima/Flash90

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חתם היום על צו המורה למנוע את קיומו של כינוס שעמד להתקיים תחת הכותרת "ירושלים בירת פלסטין" היום (ו') בעיר העתיקה בירושלים בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית.

האירוע היה אמור לכלול שירים פלסטיניים לאומניים ושירי הלל לרשות הפלסטינית, חלוקת תעודות ומגיני הוקרה מטעם הרשות הפלסטינית ובהשתתפות פעילים של הרשות הפלסטינית.

הצו של השר ארדן מורה שלא לקיים את הפעילות בירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בלשכתו של ארדן מציינים כי בשנים האחרונות נוקט השר ארדן מדיניות מניעה רחבה כנגד קיום אירועים במימון או בהשתתפות אנשי הרשות הפלסטינית בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל.

בין היתר, יוזם השר ארדן תיקון חקיקה שיאפשר גם להגיש כתבי אישום ולבקש מבית המשפט עד שלוש שנות מאסר למארגני אירועים כאלה המפרים את ריבונות ישראל וחוק היישום וכן בשנה האחרונה האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס ומוסדות נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים, הוציא צווי סגירה לאירוע הנצחה במזרח ירושלים שמומן על ידי הרשות הפלסטינית, לכנס בסילוואן שקידם את נסיונות ההשתלטות הפלסטינית על מזרח ירושלים ולאירועים נוספים בחסות ובמימון פלסטיניים שתוכננו להתקיים בירושלים.

השר ארדן אמר אחר הצהריים, "הרשות הפלסטינית ממשיכה כל העת לנסות לפגוע בריבונות הישראלית בירושלים ולהסית נגד מדינת ישראל. אני לא אאפשר זאת ואמשיך לפעול כדי למנוע כל הפרה של הריבונות הישראלית בכל חלקי בירתנו ירושלים".