החשד: סחטו כסף מקשישים באזור המרכז

הפרקליטות תגיש הבוקר כתב אישום נגד בני זוג החשודים כי סחטו סכומי כסף גדולי מקשישים באזור המרכז, תוך שימוש ביאיומים חסרי בסיס.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

החשד: סחטו כסף מקשישים באזור המרכז-ערוץ 7
קשיש. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

כתב אישום יוגש הבוקר (חמישי) נגד בעל ואישה אשר על פי החשד סחטו באיומים קשישים באזור המרכז.

החקירה נפתחה לאחר שלפני כשלושה שבועות וחצי התקבלה במשטרת ישראל תלונה מקשישה בת 85 מקיבוץ באיזור השרון. מתלונתה של הקשישה עלה כי כמה אנשים יצרו עמה קשר, התחזו לנציגי חברת טלמרקטינג וסחטו ממנה באיומים סכום של עשרות אלפי שקלים במזומן.

על פי התלונה החשודים איימו על הקשישה שאם לא תשלם את ה"חוב", ייקחו לה את הבית ויפתחו נגדה תיק בהוצאה לפועל.

חקירה אינטנסיבית וממוקדת של חוקרי המשטרה העלתה כי במהלך חודש מאי השנה, הגיעה לביתה של הקשישה חשודה והציגה עצמה כנציגת אותה חברת טלמרקטינג. החשודה הסיעה את הקשישה ברכבה, בכמה הזדמנויות, לכספומטים שונים ברחבי ראש העין לצורך משיכת הכספים.

באחד המועדים בהם הגיעה החשודה לבית הקשישה, המתינו לה בני משפחתה של הקשישה, התעמתו אתה ואף הצליחו לקחת ממנה את הטלפון "המבצעי" שלה, אשר שימש אותה במהלך מעשי הסחיטה שלה. בני המשפחה התקשרו למשטרה ותוך זמן קצר שוטרים הגיעו ועצרו את החשודה, אשה כבת 34 מחולון.

עם התפתחות החקירה, חוקרי המשטרה הצליחו לאסוף ראיות ולקשור גם את בעלה של החשודה, גבר כבן 37 מחולון. על פי החשד הוא סחט באיומים מתלוננן נוסף, תושב רמלה. מתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות כי החשוד נפגש עם החשוד בקניון עזריאלי לצורך בדיקת האפשרות של העברת כספים נוספים בתמורה לכך שהחשוד יסדר לו את התיק בביטוח לאומי. החשוד נעצר כשבוע לאחר פתיחת החקירה. עוד התברר כי החשודה הונתה וסחטה מתלונן זה יחד עם בעלה וכן הונתה מתלונן נוסף. שני המתלוננים הנוספים הם תושבי רמלה בני 71 ושניהם רומו בשיטה דומה.

חקירת המשטרה העלתה כי החשודים סחטו באיומים את הקרבנות וגבו מהם כסף במזומן בשווי של עשרות אלפי שקלים לכל מתלונן.

לפני עשרה ימים נעצר חשוד נוסף בפרשה, גבר כבן 55 מבת ים, אשר עפ"י החשד סחט באיומים קשישה אשר סעדה את בעלה בביה"ח איכילוב. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית למשך 5 ימים והחקירה בעניינו תמשיך בהליך רגיל.

מעצרם של החשודים, הבעל והאישה, הוארך כמה פעמים, ביום חמישי הוגשה נגדם הצהרת תובע והיום כאמור יוגש נגדם כתב האישום.