פגישת נתניהו ובולטון: "לאיראן לא יהיה נשק גרעיני לעולם" Gil Shimon/U.S. Embassy Jerusalem

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בלשכתו בירושלים עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ון בולטון, לקראת פסגת לביטחון לאומי של ארה"ב, רוסיה וישראל שתיערך מחר (שני).

הפגישה נערכת על רקע הפלת המל"ט האמריקני על ידי איראן והחלטת הנשיא טראמפ לבטל את המתקפה שתוכננה בתגובה להפלת המל"ט.

בפתח הפגישה אמר נתניהו, "כשהסנקציות נגד איראן הוסרו בגלל הסכם הגרעין וכסף זרם, התוקפנות של איראן גברה. מי שאומר שרק לאחרונה החלה התוקפנות: חי בממד אחר".

"שמחתי לשמוע את הנשיא טראמפ אומר שהלחץ על איראן יימשך. תומכי הסכם הגרעין עם איראן טענו שהיא תחל לבנות ולחזק את עצמה מבפנים - ובמקום, היא בונה אימפריה. היא מפיצה טרור, בונה בסיסים בסוריה ועושה מאמצים להעברת נשק מתוחכם לחיזבאללה", הוסיף ראש הממשלה.

היועץ בולטון אמר בתגובה, "איראן שואפת להשיג נשק גרעיני וממשיכה לרדוף אחרי פצצת האטום. הסימנים מראים כי איראן לא מחפשת שלום".

"אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני ולא יהיה לה כזה לעולם. הצבא שלנו מוכן לפעול במידת הצורך. הסנקציות מכבידות על המשטר בטהרן ואנחנו מתכוונים לנקוט בעיצומים נוספים", אמר בולטון.

הוא התייחס לפסגת היועצים לביטחון לאומי ואמר, "המצב במזרח התיכון הופך את השיחות הללו לחשובות במיוחד. אני שמח לנהל שיח אסטרטגי משותף עם ישראל ורוסיה כי הקשר בין שלוש המדינות חשוב מאוד".