השר איוב קרא
השר איוב קראצילום: חזקי ברוך

שר התקשורת, איוב קרא, הודיע בצהריים (ראשון) כי החליט להסיר את מועמדותו לתפקיד שגריר ישראל במצרים, ורמז כי ראש הממשלה מעוניין לפגוע בו.

"ההתקפות עלי וההכפשות שאיני ראוי להן וההתמהמהות בשל משחקים פוליטיים כדי לפגוע בי אישית הביאו לסיום סאגה זו מבחינתי", צייץ קרא בטוויטר.

נזכיר כי קרא, המשמש כיום בתפקיד שר התקשורת, לא נבחר לכנסת ה-21 לאחר ששולב במקום נמוך ברשימה.

הפרסום על כך שראש הממשלה שוקל למנות את קרא לשגריר במצרים עורר תגובות קשות אצל מומחים לנושא ואצל דיפלומטים לשעבר.

תשעה שגרירים ישראלים שכיהנו כנציגי ישראל במצרים בעבר, פנו לראש הממשלה וקראו לו לא למנות מינוי פוליטי לתפקיד הדורש לדבריהם כישורים דיפלומטיים, ולדבוק בהחלטת ועדת המינויים של משרד החוץ למנות את אמירה אורון לתפקיד השגרירה.

"אנו שגרירי ישראל במצרים לשעבר פונים אליך בבקשה להימנע ממינוי פוליטי לכהונת השגריר הבא במצרים ולהעדיף את הבחירה המקצועית שעשתה ועדת המינויים של משרד החוץ בדיפלומטית המיומנת אמירה אורון שהיא בעלת ניסיון רב בענייני המזרח התיכון", כתבו התשעה.

הם ציינו כי "בנוסף לשליטתה בשפה הערבית היא שירתה בשגרירות ישראל בקהיר, ניהלה את מחלקת מצרים וייצגה את ישראל באנקרה. מעמדה של שגרירותנו במצרים יקר לנו ואנו מקווים שתיענה לפנייתנו".

על המכתב חתמו השגרירים יעקב אמיתי, גדעון בן-עמי, אפרים דובק, שלום כהן, יצחק לבנון, צבי מזאל, דוד סולטן, שמעון שמיר ואלי שקד.