סמוטריץ': באתי לעבוד קשה

במשרד התחבורה נערך כעת טקס חילופי השרים. השר היוצא ישראל כ"ץ מעביר את המושכות לשר הנכנס בצלאל סמוטריץ'.

חזקי ברוך , כ' בסיון תשע"ט

במשרד התחבורה נערך בצהריים (ראשון) טקס חילופי השרים, לאחר שהממשלה אישרה הבוקר את מינויו של סמוטריץ' לשר התחבורה.

"אני נכנס בהתרגשות ובחשש להיכנס לנעלים הגדולות של השר כץ ואני רק בן 39", פתח סמוטריץ', "בשלושת ימי החפיפה עם השר כץ ראיתי את הערצה שיש לכל העובדים כלפיך. אתה מודל בעיני גם בשילוב הפוליטי והמקצועי. נחשפתי למימדים האדירים של משרד התחבורה על מדינת ישראל".

"מי שרוצה להרחיב את גבולותיה של מדינת ישראל מעבר לתל אביב חייב להמשיך את התחבורה לאורך ולרוחב של מדינת ישראל. מי שרוצה להביא עוד חצי מליון אזרחים לנגב ולגליל וליו"ש חייב לפרוש כבישים ורכבות וזו שליחות ציונית ראשונה במעלה. זו שליחות אזרחית והצלת חיים. מצב הקטל בדרכים הוא בלתי נסבל והוא מתחיל בתשתית והשר כץ עשה רבות בעניין", הוסיף סמוטריץ'.

"יש באמת יתרון עצום ברציפות שלטונית, דבר שחסר במשטר הדמוקרטי שלנו. שרים מתחלפים מהר מדי. אין היום תושב שמסתובב בארץ ולא רואה את הפירות של השר כץ. יש יתרון ברענון. בקשתי ללמוד מכם ובאתי לעבוד קשה. בקשתי שתאתגרו את החשיבה. רוב החלטות לא יהיו בממשלת מעבר ולא להתבייש להתווכח על הנחות יסוד ונעשה דברים טובים גם בהמשך", הוסיף.

לדבריו, "קראנו השבת את פרשת המרגלים, חטא המאיסה בארץ ישראל שעד היום אנחנו סובלים ממנו. נתקן ונדאג שכל אזרחי ישראל ילכו מנקודה אחת לשנייה בשקט ובבטחה וללא פקקים ויברכו את הארץ הטובה".

השר כץ אמר בטקס, "הובלנו למהפכה במדינת ישראל. לא ידעתי שאהיה כאן 10 שנים ועשיתי מה שחשוב באוויר בים וביבשה. השמיים הפתוחים, הקמת נמלים וכבישים. ממליץ לך לשאול כל דבר. אני זוכר את הדרך למערת המכפלה, הדרך לאבותינו ולאמהות שלנו. שאלתי איך יכול להיות שבאים מאות אלפים ואיך דרך נורמלית. אמרו לי שאי אפשר. שאלו לפי איזה קריטריונים? אמרתי להם לפי הקריטריון היהודי של עם שרוצה להתחבר לעברו וביצענו. אני עושה את מה שנדרש ולא עושה רצונם של הוועדים. אנחנו בעד הציבור ואסור שהיחס בינינו לבין הוועדים יתבלבל. מי המנהל ומי צריך לדאוג לעובדים. אסור שעובדים ימנעו מהנהלה לשרת את הציבור".

"אני זוכר שהרב אליהו נתן לי כברכה את הפסוקים מישעיהו 'סולו סולו פנו דרך' שמדבר על סלילת הכבישים והמסילות לירושלים ופשוט הנבואה התגשמה", נזכר השר כץ.

לדבריו, "יש ירידה של 30 אחוז בהרוגי התאונות הדרכים והטכנולוגיה משמשת בהורדת תאונות הדרכים. התשתיות ביו"ש לא מספיק טובות ויש עוד צורך בתכנון והשקעה וביצוע כדי להגיע לרמה בכל הארץ. יש להגביר שם את האכיפה וכך גם בפריפריות. התקשורת תמתח ביקורת כדי שהדברים יבצעו וזו זכותה, ובסוף רואים את העשייה. התקרה שלי זו הרצפה שלך ואין לי ספק בהצלחה שלך. אתה למדת 8 שנים בישיבה ואני 4 ותראה איך אני נראה. הראייה העניינית שלך אין ספק שיש לך תבונה ויכולת וגם אידאולוגיה צריך לקדם. אני בטוח שתצליח ותוביל עם הצוות המצוין של המשרד. יש לך מחויבות לפתח את ארץ ישראל ואני מדגיש את כל הארץ וחיבור למדינת ישראל. בתפקידי החדש אחרי שעסקתי בחיבור הפנימי העסוק בחיבור החיצוני. תיק החוץ זקוק לשר ביצועי".