מדליית זהב נוספת לספורטאי ישראלי

אחרי ההצלחה האדירה של לינוי אשרם במשחקים האירופיים שזכתה בשתי מדליות זהב ושתי כסף, גם הקלע האולימפי סרגיי ריכטר זכה במדליית זהב

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ט

מדליה
מדליה
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

הספורט הישראלי על המפה. רק אתמול הגיע הספורט הישראלי לאחד מרגעי השיא שלו במשחקי אירופה, תחרות הספורט הרב-ענפית בהשתתפותם של ספורטאים רבים ממדינות אירופה. התחרות היוקרתית מהווה מעין הכנה למשחקים האולימפיים, האולימפיאדה, כשאלה אף מזכים את המנצחים בהם על פי רוב בכרטיס לתחרות הספורט הגדולה ביותר בעולם - האולימפיאדה.

אמש זכתה המתעמלת הישראלית המוכשרת לינוי אשרם בלא פחות מ-4 מדליות, שניים זהב ושניים כסף, והביאה להישג שיא וכבוד רב לספורט הישראלי בעולם והיום (שני) ממשיך הספורט הישראלי לעמוד בראש הפודיום עם זכיה נוספת במדליית זהב במשחקים האירופיים.

הפעם היה זה הקלע האולימפי של ישראל, סרגיי ריכטר שזכה במקום במקצה ירי רובה אוויר מעשרה מטרים. ריכטר, שאת הכרטיס לאולימפיאדה האחרונה, אולימפיאדת ריו 2016 בברזיל השיג במשחרים האירופיים הראשונים שהתקיימו בבאקו שבאזרבייג'אן ב-2016, עשה זאת הפעם שוב כשעם ציון של 250.8 נקודות, זכה לא רק במדליית זהב אלא גם בכרטיס הנכסף לאולימפיאדת 2020 בטוקיו שביפן.

אחרי שאתמול הודח יחד עם טל אנגלר במקצה הזוגות המעורבים, כשהיו רחוקים רק 0.3 עשיריות מעליה לגמר בירי למרחק 10 מטרים ברובה אוויר, היום התעלה ריכטר הקלע המוביל של ישראל ועלה לגמר עם 628.8 נקודות שהקנו לו את המקום החמישי.

בגמר לא איכזב ריכטר והשיג 250.8 נקודות בדרך לניצחון משכנע. ישראל עם מדליה חמישית במשחקים האירופיים שמתקיימים במינסק שבבלארוס - מתוכם מדליית זהב שלישית.

השרה מירי רגב בירכה את זכייתו של ריכטר במדליית הזהב השלישית של המשלחת הישראלית במשחקים האירופיים כשאמרה: "שמחה אדירה לראות את דגל ישראל מתנוסס באולם הספורט במינסק עם הזכיה של סרגיי ריכטר בקליעה במשחקים האירופיים".

"ברכות לסרגיי על הזכיה בתואר אלוף אירופה שמקנה לו גם את הקריטריון למשחקים האולימפיים בפעם השלישית ברציפות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il