לראשונה:
מסע בעקבות חייו של הראי"ה קוק בגולה

לקראת הימים הנוראים, יתקיים מסע מחזק ומרתק בעקבות ראשית חייו של הרב קוק בלטביה, ליטא ובלארוס עם עקיבא סלע והרב יוחנן פריד.

ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ט

מסע בעקבות חייו של הראי"ה קוק בגולה-ערוץ 7
לקראת המפגש בבית הרב. הרב קוק
צילום: ארכיון בית הרב

"המסע הגדול בעקבות שחרית חייו של הראי"ה קוק, שמוציאה חברת 'דרכיה' בחודש אלול הקרוב, מגלה את מסכת סיפורים ואירועים של הרב על אדמות לטביה, ליטא ובלארוס.

ל"ט שנים לפני עלייתו לארץ ישראל היו השנים הלא פחות חשובות שסללו את דרכו אל הרבנות הראשית בארץ ישראל", כך אומר חוקר היהדות עקיבא סלע בשיחה לערוץ 7.

עקיבא סלע הוא מרצה וחוקר יהדות ליטא רבתי (ליטא, לטביה ובלארוס), מנהל המרכז 'מירושלים לליטא' המקדיש את עיסוקו במורשת היהודית של יהדות ליטא, כגון מסעות תוכן, סמינריונים, הרצאות וימי עיון בנושא.

"המסע הגדול מוקדש אמנם למרן הרב קוק, אך לא נדלג על מקומות היסטוריים חשובים למורשת יהדות המפוארת של ליטא, כגון וילנה בירתה של ליטא, שממנה יצא הגאון, ראדין המפורסמת בזכותו של ה'חפץ חיים' והישיבה, קובנה וישיבת סלובודקה, מיר ונובהרדוק ומקומות נוספים", מוסיף סלע.

אל המסע מצטרף הרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב קוק, אחד מתלמידיו של הרב צבי יהודה, בנו של הרב קוק. לדבריו, "חלק מכתביו של הרב קוק נכתבו עוד בהיותו בליטא, למשל ספרו 'מוסר אביך' שכתב לבחורי ישיבת טלז שאליה היה אמור לעבור, אילולא עלייתו לארץ ישראל".

"מרן הרב - שורשיו בגדולי ליטא ושאיפותיו ונופו - בארץ ישראל." מוסיף הרב פריד.

אל המסע מצטרף גם ד"ר אורי אהרן, מוסיקאי בחסד, אשר הלחין מספר שירים שמכתביו של הרב קוק.

אז למי מיועד המסע?

המסע מיועד לכולם, זוגות ויחידים, כל מי שנפשו חפצה לגלות עוד פרק בחייו של הרב קוק.

במסעות הקודמים שהוציאה חברת 'דרכיה', הצטרפו כאלה ששורשיהם משם ונדהמו לגלות ולחוש את ההיסטוריה שהוריהם סיפרו בילדותם וגם כאלה שהתעניינו במורשת של עולם הישיבות שצמחה על אדמות ליטא דאז.

ומה התנאים?

התנאים במסע מעולים, אנחנו שומרים על סטנדרט גבוה גם בארוחות הכשרות למהדרין, גם ברמת המלונות המעולה, כמובן שלאורך כל המסע, מלווה אותנו אוטובוס חדיש וממוזג.

אמנם, שלושת המדינות ממוקמות גאוגרפית במזרח אירופה, אך חשוב לזכור שמשנת 2004 רובן הצטרפו לאיחוד האירופי.

המטרה היא אחת – לתת את כל התנאים כדי לחוות את המסע המיוחד הזה וללמוד ממנו כמה שיותר!

לפרטים נוספים לחצו כאן