ח"כ יוגב לשר הרווחה: הוסטלים לנערים ונערות בסיכון ייסגרו

31 ח"כים חתמו על מכתב הדורש לקיים דיון בנושא ההוסטלים בזמן הפגרה יוגב לשר כץ: "נערות בסיכון ייזרקו לרחוב ואותך זה לא מעניין".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ט

מאמץ אחרון לפני סגירת ההוסטלים: חבר הכנסת מוטי יוגב יוזם פעם נוספת דיון במליאת הכנסת בנוגע לסגירת המעונות לבני ובנות הנוער המצויים בסיכון.

במכתב, עליו חתמו 31 חברי כנסת מכל סיעות הבית כתב יוגב, "זו פגיעה חמורה באותם נערות ונערים שכבר היום נמצאים בפחד של חזרה לרחוב ולא נמצא להם עדיין פתרון".

זו הפעם השנייה בה יוגב יוזם פנייה מסוג זה, לאחר שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין דחה פנייה דומה שנעשתה לפני מספר שבועות, בשל פיזור הכנסת.

בדיון המיוחד שהתקיים במליאה על הגירעון התקציבי אמר יוגב לשר הרווחה חיים כץ, "הוסטלים לנערות ונערים בסיכון ייסגרו, אני יודע שזה לא מעניין את שר הרווחה חיים כץ, ולכן נערות נזרקות לרחוב, או חוזרות לבתי הפוגעים בהן".

יוגב התייחס גם לחקירת האונס של בת ה-7 מבנימין ואמר כי אם חוק הכשרת מורים לזיהוי תקיפות מיניות היה עובר, החקירה הייתה מתקדמת מהר יותר. " מה עם הגרעון החברתי? ילדים וילדות נפגעים מתקיפות מיניות. אילו היינו מצליחים להעביר את החוק שמורים ומורות יוכלו לאבחן אך הפגיעה לא מאובחנת. מי יודע, אם המורה של אותה ילדה בת 7 הייתה יודעת לאבחן – סביר להניח שכעבור יום או יומיים המורה הייתה יודעת והחקירה הייתה במקום אחר".

בסביבתו של השר חיים כץ הגיבו לדברי ח"כ יוגב. "אנו מציעים למר יוגב לחפש לעשות כותרות מנושאים אחרים, לא על הגב של הילדות ולא על גבו של השר כץ. להזכירך מר יוגב, שר העבודה והרווחה חיים כץ היה זה שבהחלטה היסטורית העלה את גיל הטיפול בילדים וילדות בסיכון מ-18 ל-25. בתקופתו, היקף השירותים לנוער במצוקה הורחב משמעותית, כך שהיום אין אף נער או נערה בלי פתרון טיפולי ויותר מכך, הם כולם זכאים למימון פתרונות דיור, לימודים והוצאות אישיות עד לגיל 25. הניסיון של יוגב לקושש כותרות מביך".