אייכלר לליברמן: חזור בך מהשקרים

ח"כ אייכלר טען כי יו"ר ישראל ביתנו ח"כ ליברמן סילף מאמר ב'המודיע' וקרא לו במליאת הכנסת להתנצל. "עלילת דם נוספת"

בן שאול , כ"א בסיון תשע"ט

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) טען היום במליאת הכנסת כי יו"ר ישראל ביתנו ח"כ ליברמן סילף מאמר ב'המודיע' וקרא לו לחזור מהדברים.

"אני רואה לעצמי חובה למחות על שקר גס ועיוות נוראי שפרסם איווט ליברמן כאילו עיתון המודיע פגע בכל העולים מרוסיה ושלח אותם חזרה לרוסיה. זו עלילת דם נוספת מביתה של ישראל ביתנו בתקופה הזו", אמר אייכלר.

"השקר שעליו אני מדבר שייך לאביגדור ליברמן שבחר להיות האויב החדש של האוכלוסייה החרדית. הוא הציג מצג שווא כאילו כל הרוסיים עופות מוזרים. הפוליטיקאי הציני שלא מאמין למילה ממה שהוא אומר והמטרה היחידה שלו היא פוליטיקה של כל להשחית ולהרוס".

"המודיע תקף את ליברמן אישית ואני מצטט 'שום תקלות בתוכנית הגרנדיוזית-אבסורדית זו לא ניצפו מראש על ידי אותו עוף תמהוני, משום שכל מעייניו התרכזו באגו האישי שלו. שאיפתו לגדולות יצקה בו תחושת-מהפכן, וגרמה לו להיות בלתי מציאותי לחלוטין'. המודיע לא השווה את ההסתה שלו לפטליורה באוקראינה ולא לפורעי קישינוב שהסיתו נגד היהודים בסגנון שליברמן מסית היום נגד החרדיים. העיתון תקף את התעמולה של ליברמן, אבל חס ושלום לא את כל העולים מרוסיה. אני אומר זאת קבל עם ועולם. המודיע אף פעם לא פגע בציבור הרוסי היקר. דווקא ליברמן הוכיח שהוא מתייחס לציבור הרוסי כפרולטריון שאפשר למכור לו כל דבר שקר על ידי הפראבדה של עצמו", אמר אייכלר.

הוא פנה לליברמן שישב מולו באולם, "אני קורא לך, חזור בך, המגזר הרוסי הרבה יותר רציני מזה. אתה נלחם נגד מדינה יהודית והקב"ה כבר אמר לנו "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון".