מנהלת חדשה למחלקה הפלילית בפרקליטות

עו"ד רחל מטר-סקופסקי, תושבת אפרת, תשמש בתפקיד ותחליף את עו"ד ג'ואי אש.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ט

מנהלת חדשה למחלקה הפלילית בפרקליטות-ערוץ 7
עו"ד רחל מטר-סקופסקי
צילום: דוברות משרד המשפטים

ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה בחרה היום (שני) פה-אחד בעו"ד רחל מטר-סקופסקי לתפקיד מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה.

עו"ד מטר-סקופסקי, המכהנת כיום כמנהלת היחידה לעיכוב הליכים בפרקליטות המדינה, תחליף בתפקיד את עו"ד ג'ואי (יוסף) אש, המסיים כהונה של כ-8 שנים.

חברי ועדת המכרזים שבחרה במטר-סקופסקי היו השופט בדימוס משה גל (יו"ר), פרקליט המדינה שי ניצן, היועצת המשפטית של משרד החקלאות אפרת אביאני ויו"ר ועד הפרקליטים אורית קורין.

עו"ד מטר-סקופסקי (50), תושבת אפרת, נשואה ואם לשישה ילדים וסבתא לנכדה, היא בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

את דרכה המקצועית החלה בשנת 1995 כעוזרת משפטית להרכב שופטים בביהמ"ש המחוזי בירושלים. בהמשך עבדה כ-12 שנה כפרקליטה ולאחר מכן כממונה במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עד שנבחרה ב-2012 לעמוד בראש היחידה לעיכוב הליכים, אשר שותפה לעיצוב מדיניות האכיפה הפלילית לגופי התביעה בישראל.

נוסף על תפקיד זה, שימשה מטר-סקופסקי כממונה על הממונה על בירור תלונות נחקרים בשב"כ. בשנים האחרונות ריכזה את דו"ח צוות התביעה שבחן את יישום דו"ח ועדת דורנר (בעניין מדיניות הענישה בישראל) ועמדה בראש צוותים וצוותי-משנה בנושאים מקצועיים הקשורים למדיניות אכיפה פלילית, שהוקמו מכוח החלטות ממשלה.