מחזמר חדש: צ'רלי צ'פלין

מחזמר ססגוני שריגש את ברודווי על חייו ותהילתו של צ'פלין. לראשונה בישראל.

תגיות: הצגה תרבות
קובי פינקלר , כ"ב בסיון תשע"ט

המחזמר צ'פלין
המחזמר צ'פלין
צילום: עומרי אהרונוב

"השחקן הקומי הגדול בכל הזמנים, האיש שהעביר את העולם מהסרט האילם לקול -נוע ולא רק ראי- נוע, הגאון שכבר בגיל חמש החל לשחק ועוד", אלו הם רק חלק מתאריו של גדול אנשי הקולנוע מאז ומעולם, צ'רלי צ'פלין.

עכשיו, מגיע לארץ מחזמר ססגוני שריגש את ברודווי על חייו ותהילתו של צ'פלין.

הקריירה של צ'פלין, שנמשכה לאורך יותר מ-75 שנה, החלה כבר מצעדיו הראשונים בעולם המשחק והוא בגיל 5 בלבד.

בהיות צ'פלין (המגולם בידי עופרי ביטרמן) בן 7, נשלחו הוא ואחיו סידני (המגולם במחזמר בידי ירון ברנובסקי), להתגורר ולעבוד בבית מחסה בהאנוול במרכז לונדון שנועד לשכן ילדים ממשפחות עניות ויתומים.

וכך,העולם הקסום שיצר עבור האנושות, היווה פיצוי לחייו - ילדותו הענייה.

לאורך כל דקות המחזמר הקסום הזה, מודגשת תהילת העולם בה זכה הן כגאון קולנועי, והן עם גירושו מאמריקה באשמת בגידה והחזרה המפוארת לקבלת פרס האוסקר (במהלך הקריירה זכה צ'פלין בפרסים רבים, בהם שלושה פרסי אוסקר), זאת לצד יציאתו בגלוי נגד המשטרים האפלים באירופה בעת מלחמת העולם השניה, לרבות היטלר ומוסליני שכנגדם יצא בגלוי.

לראשונה מוצגת דמותו באמצעות מחזמר ססגוני, צעיר, חצוף ווירטואוזי של גדול אנשי הקולנוע מאז ומעולם, צ'רלי צפלין.

זאת לדעת. האיש שהמציא את ה"נווד האילם" היה אדם שאפתן ושנוי במחלוקת, גאון מול המצלמות, שתלטן במערכות יחסיו ומניפולטור קיצוני של זהותו.

וכך, הסיפור והשירים לצידם הם סיפורו של האדם מאחורי הקסם, והקסם שהתעלה על חולשותיו האנושיות, כל אלו במחזמר גאוני שמועלה בפעם הראשונה בישראל.

המחזמר שנכתב בידי כריסטופר קרטיס ותומאס מהאן, עובד לנוסח עברי של דני לשמן והוא בהחלט פרק חשוב בתולדות הקולנוע העולמי ועכשיו גם על קרשי הבמה בתיאטרון תל אביב ובתיאטרון חיפה.