גל ביטולי מינויים במפעל הפיס

במחאה על המענק הכספי שניתן ליוצרי סרט על פרקליטת שמאל קיצוני, רבים ביקשו לבטל את המינוי שלהם במפעל הפיס.

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ט

המשפחות השכולות בהפגנה
המשפחות השכולות בהפגנה
צילום: אם תרצו

ח"כ אתי עטיה (הליכוד) פנתה למפעל הפיס בבקשה לבחון בשנית את המענק הכספי שניתן ליוצרי הסרט 'לאה צמל – עו"ד', המספר את סיפורה של עורכת הדין שייצגה מחבלים רוצחים.

במכתב ששלחה ח"כ עטיה היא כתבה: "אני מצטרפת בזאת לקריאתן של המשפחות השכולות בדבר עצירת המענק, מטעמכם, אותו אמורים לקבל יוצרי הסרט, בגובה של 150 אלף שקלים''.

לדברי עטיה, הענקת הפרס היא ''תקיעת אצבע בעיניהן האדומות מבכי של המשפחות השכולות, שאינן יודעות מנוח סביב ההתעסקות במות יקיריהן ויקירותיהן''.

ח"כ עטיה ביקשה בסיום המכתב: "אל תתנו לדבר לקלקל את עשרות הדברים הטובים שמפעל הפיס עושה למען אזרחי מדינת ישראל".

כוונת מפעל הפיס להעניק פרס כספי ליוצרי הסרט עורר מחאה בקרב משפחות שכולות שאף מחו מול משרדי מפעל הפיס בדרישה לבטל את המענק. מחאה זו עוררה זעם בקרב מנויי מפעל הפיס ורבים מהם ביקשו לבטל את המינוי.

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" מסר: "המחאה הצומחת בימים האחרונים וביטול מאות מנוים היא קריאת השכמה להנהלת מפעל הפיס. הציבור השפוי אינו מעוניין שכספיו יגיעו לידי יוצרי סרט אשר בחר לו כדמות גיבור את 'הפרקליטה של המחבלים'. דם ילדינו אינו הפקר. אנו נדאג להזכיר זאת לכל מי שישכח".

שי גליק, מנכ"ל ארגון ''בצלמו'' מסר: ''כספי מפעל הפיס נועדו לעזור לחברה הישראלית. לא האדרת מי שמגן על מחבלים שפלים. מדובר בטעות חמורה ועדיין ניתן לתקן שכן הכסף טרם הועבר. אנחנו דורשים ממפעל הפייס להקשיב לרחשי העם ומנויי הפיס ולבטל את מענק הפרס".