קיבל אלפי לייקים - ונשלח לכלא

לייקים בפייסבוק זה בדרך כלל נחמד, אבל לפעמים זה יכול גם להסתיים בתוצאות לא כל כך נעימות, ואפילו בכלא

מתנאל ראט , כ"ב בסיון תשע"ט

קיבל אלפי לייקים - ונשלח לכלא-ערוץ 7
המירוץ למעצר
צילום: iStock

לפעמים, המציאות פשוט עולה על כל דמיון. פושע נמלט החליט למסור את גורלו בידי הציבור וקבע שהוא יסגיר את עצמו רק אם פוסט ההסגרה שלו בפייסבוק יקבל למעלה מ15,000 לייקים. הציבור בתגובה לא נשאר אדיש והעניק לו כרטיס כניסה לכלא.

מדובר ככל הנראה בסיפור שעדיין לא היה כדוגמתו בארצות הברית. ג'וז סימס הצליח לצבור לא פחות משבעה אישומים הנעים מהפרעה לשלום הציבור ועד לפציעתו של ילד. סימס לא הופיע לאף אחד מהמשפטים העוסקים באישומים העולים כנגדו, והמשטרה המקומית לא הצליחה לאתר אותו במשך כמה חודשים.

לבסוף, סגן המשטרה ברט ג'ונסון החליט לפרסם בדף הפייסבוק המשטרתי הודעה לציבור על כך שסימס מוגדר כ"מבוקש", ומבקש מאנשים הרואים אותו להודיע למשטרה באופן מיידי. למרבה ההפתעה, היחיד שפנה למשטרה היה סימס עצמו. סימס שלח הודעה למשטרה דרך הפייסבוק ואמר שהוא מסכים להסגיר את עצמו בתנאי שהפוסט המשטרתי יקבל לפחות 20,000 לייקים. השוטרים לא נשארו חייבים, והתחילו במשא ומתן עם סימס על כמות הלייקים, עד שהושגה פשרה על כמות של 15,000 לייקים בתמורה להסגרת הפושע הנמלט.


מספר שעות לאחר פרסום הפוסט, קיבלה ההודעה קרוב ל2,000 לייקים, וסימס כתב תגובה: "חסר לכם רק עוד 13,000 לייקים, עבודה טובה!" וביקש שיחליפו את התמונה שלו לתמונה עדכנית יותר. המשטרה בתגובה לא נשארה חייבת, והחזירה לו שזו התמונה היחידה שיש להם, ושאם הוא רוצה הוא מוזמן להגיע לתחנה ולהצטלם שוב.

אומת האינטרנט לא אכזבה את המשטרה, וכעבור זמן קצר קיבל הפוסט אלפי לייקים, כאשר נכון להיום הוא כבר קיבל למעלה מ29 אלף לייקים, ואלפי שיתופים ותגובות. אבל, למרות ההסכם, סימס לא הסגיר את עצמו למשטרה ונראה שהוא לא עומד לכבד את ההסכם. המשטרה כבר החלה להתייאש, כאשר חודש לאחר תום ההסכם התקשר סימס לרשויות והסגיר את עצמו. לפי הדיווחים, המעצר התנהל באופן חלק, והמשטרה אף העלתה פוסט עם תמונה עדכנית של סימס, כפי בקשתו.


ההתנהלות הלא שגרתית של המשטרה בנידון עוררה תגובות חלוקות. יש שאהבו את חוש ההומור של השוטרים ואת היצירתיות שלהם, ומנגד יש כאלו שפחות התלהבו. לדבריהם, המשטרה עשתה צחוק מכל הליך המעצר, ורק העניקה לפושע תשומת לב מרובה כמו שהוא ביקש.

בכל מקרה, נראה שהפעם ההתנהלות המשטרתית לפחות הגיעה לתוצאות טובות. הפושע הנמלט הסגיר את עצמו, ודף הפייסבוק המשטרתי מעולם לא קיבל פופולאריות גבוהה כל כך. מי יודע? אולי בקרוב כל פושע נמלט יבקש כמות לייקים בתמורה להסגרה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!