זוהי קריאה אחרונה לטסים לשליחות בחו״ל

מנהל מחלקת השליחים בארגון 'תורה מציון' מספר לערוץ 7 על השלבים האחרונים בגיוס השליחים והשליחות לשנה הבאה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ט

זוהי קריאה אחרונה לטסים לשליחות בחו״ל-ערוץ 7
כולל של תורה מציון בחו"ל
תורה מציון

בימים אלה מגיע לשיאו תהליך גיוס שליחים ושליחות שיסייעו בהעשרת היהדות והתורה ברחבי העולם.

יואב כהן-חדד, מנהל מחלקת השליחים בארגון 'תורה מציון' מספר לערוץ 7 על הישורת האחרונה של הגיוס.

"במהלך כל השנה מגייסים שליחים - בנים, בנות ומשפחות שאמורות לצאת לשליחות בחודש אלול הקרוב. היינו עסוקים בכל החודשים בגיוס החבר'ה האלה. אנחנו מחפשים אנשים עם תודעת שליחות - שמעוניינים לצאת, לתרום ולהביא את הטעם והתורה של ארץ ישראל לקהילות יהודיות בחוץ לארץ".

"חלון ההזדמנויות לצאת לשליחות קרוב לסיומו. אנחנו בחודש האחרון של הגיוס וכבר בעיצומם של תהליכי השיבוץ השונים לקהילות. אנחנו מקווים להרכיב את המשלחת הטובה ביותר לקראת שנת תש"פ".

לדבריו, הביקוש לשליחים יהודים ברחבי העולם רק הולך וגובר. "העשייה של השליחים בשטח מאוד חזקה ולכן בכל שנה יש לנו פניות מקהילות נוספות שרוצות משלחת של 'תורה מציון' ושנפתח יעדים חדשים. גם הקהילות הקיימות רוצות יותר שליחים, כי באמת כל שליח לומד בחברותות, מעביר שיעורים, יוצר קשרים עם בני נוער ומבוגרים וההשפעה גדולה מאוד. אנחנו מנסים לעמוד בביקוש הזה".

כהן-חדד מנסה לשים את האצבע על מה שמייחד אנשים שהם שליחים בנשמתם. "יש לנו תהליך מיון לא קצר שכולל שלבים רבים ואנחנו עושים את כל המאמצים כדי להכיר את המועמדים בצורה הטובה ביותר ולדעת לזהות מיהו השליח ה'מושלם'. מניסיוני, התכונה הכי חשובה היא תודעת שליחות. מישהו שיוצא עם כל הלב והנשמה למרות המרחק מהבית, הפרידה מהחברים והדברים שמפסידים פה באותה תקופה.

״יכול להיות מישהו שאין לו את האנגלית או הספרדית או הרוסית הכי טובה, אבל יש לו לב גדול, נשמה גדולה והמון מוטביציה לקרב ולהתחבר גם כשקשה. אם זה בוער בו - אלו השליחים שאנחנו מחפשים".

הוא מדגיש שעדיין לא מאוחר להצטרף לשליחות לחודש אלול הקרוב. "אנחנו בימים האחרונים של הגיוס. חבר'ה בשיעור ה' בישיבת ההסדר או בוגרי מכינות וישיבות גבוהות שמסיימים את השירות הצבאי שלהם יכולים לפנות אלינו ולהגיש מועמדות. כמובן גם משפחות צעירות ופחות צעירות - יכולות לפנות - כי אנחנו מחפשים ראשי כולל עם רקע תורני וחינוכי, במיוחד כאלו שהיו רמ"ים בישיבות הסדר, בישיבות גבוהות או ישיבות תיכוניות".

"מוזמנות גם בנות בוגרות מדרשה, שרוצות ללמוד וללמד בקהילות יהודיות בעולם ולהביא את בשורת לימוד התורה לנשים. זה החודש האחרון וזו הזדמנות לחוויה שמשנה את החיים. אין לי ספק שמי שיצא למשימה הגדולה הזאת יחזור אדם אחר, בכל מובן", מסכם יואב חדד-כהן.