מועצת אפרת תעסיק כ-200 בני נוער בקיץ

מועצת הנוער ואנשי מועצת אפרת יזמו העסקתם של למעלה מ-200 בני נוער במהלך הקיץ להפעלת קייטנות, עבודות גינון, שיפוץ בתי ספר ועוד.

רפאל לוי , כ"ג בסיון תשע"ט

בני הנוער באפרת בעבודה
בני הנוער באפרת בעבודה
צילום: יצחק בדנר

לא מעט הורים מביעים חשש עם תחילת הקיץ שמקום ההעסקה של ילדיהם לא ינהג בהם על פי החוק, ינצל אותם, לא ישלם להם כמו שראוי או ימנע מתשלום על שעות נוספות ועוד.

במועצה המקומית אפרת שבגוש עציון מקפידים מידי קיץ להתגייס לטובת בני נוער ולספק להם מקומות עבודה בתוך המועצה.

בהובלה של מנהל תחום הנוער והצעירים יצחק בדנר השתנתה הגישה וכעת ההעסקה הפכה גם לכלי חינוכי: "כינסנו למעלה מ-200 בני נוער שמבקשים לעבוד למען המועצה, ראשית הצגנו לפניהם את האפשרויות השונות, העברנו להם שיעור על זכויות העובד, לימדנו אותם כיצד לנהל חשבון, עמדנו על חשיבות האישור הרפואי ועל חוזים".

בדנר ציין: "ערכנו בשעות אחה"צ ראיונות עבודה מסודרים יחד עם נציגי מועצת הנוער, בדקנו התאמות והחתמנו על חוזים. אנחנו גם מקפידים על העסקה והתאמה של בני נוער בעלי צרכים מיוחדים גם לאור העובדה שלמדנו שבחוץ זה קצת יותר מאתגר מבחינתם".

היוזמה של 'מועצה מעסיקה' מתקיים באפרת כבר מ-2013 אולם היום נרשם השיא עם ביקוש מצד בני הנוער וגם מצד כמות המשרות שמציעה המועצה.

עודד רביבי ראש המועצה אמר: "בימי הקיץ כשרוב עם ישראל בחופשה, דווקא אז האתגר הגדול של רשות מקומית, צביעת בתי ספר, שיפוץ גני ילדים, הפעלות של ילדים בגיל יסודי, אירועי קיץ של המועצה בספרייה ובגנים הציבוריים, אלה ועבודות אחרות תמיד טוב שיהיו להם ידיים נוספות ונמרצות. באמצעות הנהגת הנוער מצאנו שבני הנוער שלנו חרוצים ורוצים לעבוד, למדנו שיש לנו הזדמנות חינוכית ובנוסף למדנו שאלה שלקחו חלק בעבודות עם קשישים, ילדים ועם מתקנים שונים הפכו אחר כך מעורבים ואכפתיים הרבה יותר. מבחינתנו מדובר בהשקעה בטוחה".