מנצלים את האו"ם לקידום אנטי ישראליות

ארגונים ישראליים במימון הקרן החדשה יקחו חלק בתת וועדה אנטי ישראלית באו"ם על נושא ירושלים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ט

מטה האו"ם בג'נבה
מטה האו"ם בג'נבה
iStock

נציגי ארבעה ארגונים ישראלים הזוכים למימון הקרן החדשה ישתתפו בסוף השבוע בכינוס של תת הוועדה לזכויות העם הפלסטיני של האו"ם בז'נבה.

האירוע יעסוק ב"שאלת ירושלים – שימור האופי התרבותי והדתי של ירושלים". תת הועדה כבר שהוגדרה כגוף אנטישמי על ידי הליגה נגד השמצה ואף תועדו בה התבטאויות ותקריות אנטישמיות ואנטי-ישראליות רבות.

בכנס ישתתפו נציגי האו"ם, אונסק"ו, שרים ובכירים פלסטינים. מצד ישראל יטלו בה חלק יהודית אופנהיימר מנכ"לית "עיר עמים", יעל ברדה מהאוניברסיטה העברית, לאה שקדיאל נציגת "רבנים לזכויות אדם" ויונתן מזרחי מייסד ומנהל "עמק שווה".

את הוועדה תוביל סנגל, כאשר המדינות החברות בתת הוועדה כוללות מדינות לא-דמוקרטיות רבות: אפגניסטן, בלרוס, בוליביה, קובה, קפריסין, גינאה, גיאנה, הודו, אינדונזיה, לאוס, מדגסקר, מלזיה, מאלי, מלטה, נמיביה, ניקרגואה, ניגריה, פקיסטן, סנגל, סיירה לאון, דרום אפריקה, תוניסיה, טורקיה, אוקראינה וונצואלה.

אן הרצברג, היועצת המשפטית של מכון NGO Monitor אומרת כי "אירוע זה הוא עוד דוגמא לניצול במת האו"ם על מנת לקדם דה-לגיטימציה לקשרים התרבותיים, הדתיים וההיסטוריים של העם היהודי לירושלים".

"תת הוועדה של האו"ם לזכויות הבלתי מעורערות של העם הפלסטיני נולדה בחטא במסגרת החלטת האו"ם מ-1975, המגדירה את הציונות כגזענות, ומאז הפכה לסוכנות האו"ם המרכזית שמקדמת אנטישמיות ו-BDS. מטריד מאוד שארגונים הטוענים לקידום זכויות אדם משתפים פעולה עם הוועדה, והגיע הזמן שהמדינות התורמות יביאו את האו"ם לסגור אותה אחת ולתמיד", אמרה הרצברג.