הרב פרץ עם ההורים, שושנה ודניאל בן גל
הרב פרץ עם ההורים, שושנה ודניאל בן גלצילום: אולפני חן

הרב איתמר בן גל הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בכניסה לאריאל, למד לתואר ראשון בהוראה אך לא זכה להגיע לטקס סיום התואר.

אתמול, שנה וחצי לאחר מותו, קיבלו הוריו שושנה ודניאל את תעודת התואר הראשון מראשי מכללת אורות ישראל, שם למד הרב איתמר.

האב השכול דניאל סיפר שעל אף תחושת האובדן הקשה, ''אנחנו מתחזקים ומקבלים כוחות מאישיותו של איתמר שבעקבות מותו הבנו כמה גדול היה - הרבה מעבר להערכה שהערכנו אותו עוד בימי חייו''.

האב הנרגש ביקש להודות למרצים ולראשי המכללה, ''על שזכיתם להיות שותפים בבניית קומתו הרוחנית של הרוג מלכות. אני משוכנע שאם איתמר היה פה הוא היה מודה לכם בפה מלא על הלימודים המעניינים ועל הידע הרחב שזכה לו במסגרת לימודיו לתואר הראשון.

''הוא כתב זאת בשורות הסיום של עבודתו המקיפה שאותה הגיש לד"ר יוסי לונדין בנושא השפעת הפציפיזם על ריבוי ההרוגים במלחמת העולם השניה וכתב כי תקופת לימודיו היתה לו לעונג רב וכי הוא נהנה מכל יום של לימודים כאן במכללה'', סיפר האב.

הרב איתמר בן גל הי"ד נרצח בגיל 29 בפיגוע דקירה בכניסה לעיר אריאל, בעת שהיה בדרכו להר ברכה, יישוב מגוריו. בן גל הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים (כיום בני 2 עד 7). הוא היה מורה ומחנך בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל ובישיבת הר ברכה.

"הוא היה אומר, 'אני רוצה לגעת בתלמידים גם במרכז הארץ'. בכל יום הוא היה נוסע זמן רב כדי לחנך, והוא מסר את נפשו על עבודה זו", תיאר אביו של הרב איתמר.

פרופ' יובל סיני, נשיא מכללת אורות ישראל, הודה לצוות המסור של הקמפוס ברחובות על עבודה משמעותית והשקעה בכל תלמיד ותלמיד. ''כמו משה ואהרן, אנו אנשי החינוך והמורים לעתיד, כולנו מנהיגות משרתת, באנו לשרת את עם ישראל וזו זכות עצומה".

לזכרו של איתמר בן גל