צפו: משפחות שכולות עלו להר הבית

בני המשפחות קיימו את העלייה לזכרה של הלל יפה אריאל הי"ד. "לא שוכחים את הכאב, אך לוקחים אותו קדימה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ט

במלאת שלוש שנים להירצחה של של הלל יפה אריאל הי"ד בביתה בקרית ארבע, יזמה משפחתה עלייה להר הבית.

לעלייה הצטרפו מספר משפחות שכולות ביניהן: ח"כ לשעבר שולי מועלם ששכלה את בעלה באסון המסוקים, שמעון גולבנציץ, אביו של סגן דוד גולבנציץ שנפל בחברון והרב שמואל מורנו אחיו של סא"ל עמנואל מורנו שנפל במלחמת לבנות השניה.

"היום זה יום השנה לרצח של הלל לפני שלוש שנים אנחנו עושים עליית חיזוק דרך שער הלל, שבעזרת ה' נזכה לקרוא לו כך. נמצאים איתנו הרבה אנשים שחוו אובדן", אמרה רינה אריאל, אמה של הלל לפני העלייה.

ח"כ לשעבר שולי מועלם-רפאלי אמרה למשתתפים כי "הזיכרון של גיבור ישראל עמנואל מורנו, כמו הזיכרון של דוד גולבנציץ, כמו הזיכרון של בעלי האהוב שנהרג לפני יותר מ-22 שנים, מתחברים במקום הזה".

"אנחנו זוכרים את הלל, לא בגלל שהיא נרצחה לפני שלוש שנים. אנחנו זוכרים את הלל כי היא הייתה ילדה שהיו חשובים לה מעשים טובים. כשהחברות שלה יוצאות בקריאה שהיום הזה יהיה יום מעשים טובים, זו בעצם אמירה לכל אחד מאיתנו, איך אנחנו מוסיפים טוב בעולם", הוסיפה מועלם-רפאלי.

שמעון גולובנציץ אמר באירוע, "כולנו, המשפחות השכולות שהפכנו למשפחה אחת, עולים בבוקר בשביל לחזק את עם ישראל ואת עצמנו. הר הבית זה מקור הכוח של עם ישראל. אנחנו מגיעים לכאן ומקבלים כוח ויוצאים מפה עם כל הכוח שבעולם בשביל להמשיך לעשות את מה שאנחנו צריכים לעשות".

הרב שמואל מורנו, סיפר על חשיבות העלייה להר. "העלייה היום מרגשת. אנחנו מדברים על המקום הקדוש וודעים שהעוז זה המקום הזה. 'שברתי גאון עוזכם' - זה בית המקדש, החיבור של הקדושים ושל המשפחות השכולות שהיום עולות למקום הקדוש. הרעיון הוא שבעצם אנחנו מגיעים לקב"ה דרך הקדושים שמסרו את עצמם על ארץ ישראל".

"מטרת העליה היא לעורר את כולנו לבקש ולעורר רחמי שמים שאת הר הבית ובית המקדש אנחנו רוצים. את ארץ ישראל כבשנו, את ירושלים כבשנו, אבל השלב הבא הוא המקום הזה", סיכם הרב מורנו.