קרית התקשוב הדיגיטלית יוצאת לדרך

"היום הזה ירשם כרגע מכונן בהיסטוריה של ישראל", אמר ראש עיריית באר שבע בטקס חניכת קרית התקשוב הדיגיטלית בבאר שבע.

תגיות: באר שבע
ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ט

חנוכת קרית התקשוב בבאר שבע
חנוכת קרית התקשוב בבאר שבע
צילום: דוברות משרד הביטחון

בטקס רשמי נחגגה אתמול (רביעי) חנוכת המבנה הראשון של משרד הביטחון בקריית התקשוב הדיגיטלית שתקום בסמוך לפארק ההיי-טק בבאר שבע.

קריית התקשוב הדיגיטלית תבנה בסמוך לפארק ההיי-טק גב ים נגב, ותשתרע על שטח של כ-180 דונם, מתוכם כ-150,000 מ"ר בנוי, בו ישרתו כחמשת אלפים חיילים.

המכרז להקמת קריית התקשוב הדיגיטלית יתבסס על שיתוף פעולה עם המגזר הפרטי - הכולל מימון, תכנון, הקמה ותפעול של הבסיס לתקופת זכיינות של 25 שנים. את הקרייה תקים קבוצת החברות 'שיכון ובינוי ואפריקה-ישראל'.

הקרייה תאופיין כ"בסיס חכם" הכוללת תשתיות מתקדמות ויעילות אנרגטית, בשילוב תהליכים מתקדמים ליצירת אקו-סיסטם טכנולוגי במטרופולין באר שבע, ובתוכם משרדי הממשלה, העירייה, אוניברסיטה ותעשייה מקומית.

באירוע השתתפו רוביק דנילוביץ ראש העיר באר שבע, תא"ל (במיל.) איציק כהן ראש מנהל מעבר דרומה במשרד הביטחון, פרופ' דניאל חיימוביץ נשיא אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' דן בלומברג סגן נשיא לפיתוח איזורי ותעשייתי האוניברסיטה, דוד ברקת סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה, רועי צוובנר מנכ"ל גב ים נגב ואל"מ יעל גרוסמן ראש מחלקת עתי"ד.

תא"ל (במיל.) איציק כהן אמר באירוע, "אנחנו מנהלים ארבעה מכרזי ענק תשתיתיים בשיטת ה-PFI ובניהם את הקמת קריית התקשוב. לצורך הקמת הקרייה אנו מעבירים תשתיות טכנולוגיות חדשניות, יוצרים קמפוס חכם שישרת אלפי חיילים ממיטב היחידות הטכנולוגיות המתקדמות בצה"ל, תשתית שיש בכוחה לחזק את היכולות המבצעיות של צה"ל. לצד אלו גם מביאים לשיתופי פעולה שיהפכו את הנגב לבירת הסייבר של ישראל - אקו סיסטם של אקדמיה, עירייה, תעשייה וצבא".

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' הוסיף, "היום הזה ירשם כרגע מכונן בהיסטוריה של ישראל. המדינה שלנו החלה, באופן מעשי, בביצוע ההחלטה הדרמטית, שהופכת את העיר באר שבע למרכז ידע בינלאומי. הידע העשיר, הטכנולוגיה פורצת הדרך וההון האנושי האיכותי ביותר בעולם, מתרכזים בנגב".

"החיבור בין קריית התקשוב, מערך הסייבר הלאומי, יחידות העילית של המודיעין, פארק ההייטק, רובע החדשנות, אוניברסיטת בן גוריון והמרכז הרפואי סורוקה יצור פריצות דרך טכנולוגיות, תגליות מדעיות ותשתית כלכלית עולמית. מכאן יבריקו המוחות הקודחים ויצאו הרעיונות, שישנו את המציאות של האנושות ויעצבו את העתיד של העולם כולו. באר שבע הופכת היום לעוגן טכנולוגי לאומי ולמרכז ידע בינלאומי", דברי ראש העיר.