מוזיקה. אילוסטרציה
מוזיקה. אילוסטרציה צילום: iStock

קליפ | יום אחד | יוני גנוט

כל אחד רוצה להיות זמר, או שחקן, או להופיע ב'ריקלין ומגל' או להיות בעל מהסרטים.

יוני גנוט, הרוקיסט העדין והמוזיקאי החשמלי בעל נפש המים הזכים, גורם לפיצוץ. גנוט מרענן את 'יום אחד' מאלבומו האחרון, 'דבר אליי באדמית', עם קליפ יפהפה שמספר את החלומות הכוכביים של איש הייטק מנומנם, ואת ההגשמה שבאה לידי ביטוי בסוף הקליפ, בדמות בן זוג מתחשב, שותף משקיען ורומנטיקן.

המסר הברור הוא שלכל אחד ניתן התפקיד המיוחד לו בעולם, חתיכת הפאזל שרק הוא יכול להשלים, ושיגיע מתי שהוא, בין אם בזמן שציפינו לו ובין אם בזמן שהכי לא מתאים לנו. אנחנו רק מחכים לייעוד שנקבע לנו מראש. כך בקליפ, כאשר כל חלומותיו של גיבור הקליפ (אייל ניידורף המוכשר), נותרים בגדר חלום וההגשמה העצמית באה דווקא מהמקום הפשוט ביותר של סידור ותקתוק הבית, ארוחת ערב עם נרות לאישה ואיסוף הבגדים לסל כביסה.

אם תהיו רוקסטארים או אוספי כביסות, זה כבר תלוי בייעוד שלכם. מה שחשוב הוא שאף פעם לא תפסיקו לחלום.

איש איש והגשמותיו, לכולם הייעוד יגיע בסוף, יום אחד.

חדשיר | מזמור לתודה | ישי רוסנק

חדשיר ראשון זה תמיד מרגש, ושבעתיים כשמדובר בזיכרון. כך במקרה של ישי רוסנק.

ישי, אחיו של הזמר והיוצר חגי רוסנק, התחבר יותר ויותר לעולם המוזיקלי בשנים האחרונות, במיוחד מאז פטירת אימו ע"ה, הוא הופיע בערבי זיכרון לעילוי נשמתה ונכנס לאולפני ההקלטות, מהם הוא מוציא כעת את 'מזמור לתודה' – זהו המסר שלדבריו לקח מאימו, שידעה לזמר, להודות ולראות את העולם דרך משקפי התודה, ואחת ההוכחות לכך הייתה מציאה שמצאה המשפחה בארנקה, לאחר מותה, פתק עם הכיתוב: "ריבונו של עולם! תודה על עגמת הנפש, טוב שכך ולא אחרת".

בשיר, שהופק מוזיקלית על ידי גדי פוגטש, אפשר לשמוע את ההתרגשות בקולו של רוסנק. הלחן נחמד, העיבוד יפה, הרגש מורגש בכל צליל. רוסנק אינו מגיש את השיר בצורה ווקאלית יוצאת דופן כזמר או כמבצע מפתיע, אלא כבן שמתרגש לשיר לעילוי נשמת אימו. והמחווה היפה הזו, היא הקסם.

חדשיר | למנצח | יאיר בוחניק

כשיאיר בוחניק שלח לי את 'למנצח' הוא ציין שהוא יוצר בתחילת הדרך.

ובכן, אולי הוא חושב שהוא בתחילת הדרך, אבל היצירה שלו ממש לא שם. איכות החומרים שלו עוקפת רבים וטובים, הלחן הספציפי שלו ל'למנצח' נשמע כמו לחן של מוזיקאי רציני צריך להישמע, הביצוע מלטף איפה שצריך וקשוח בצלילים הנכונים, העיבוד של ערן קליין מינימלי ומדויק. עם מילים מקוריות, קצת יותר תעוזה שירתית ועיבוד עשיר וקלאסי (כלי מיתר) כנראה שמצאנו את היונתן רזאל הבא, עוד בתחילת הדרך. דרך צלחה!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו