נפתלי בנט:
לפגוע במחבלים שמשגרים בלוני נפץ

יו"ר הימין החדש על השריפות בעוטף עזה: "בלון תבערה הוא כמו טיל נ"ט, מי שמשגר אותו הוא מחבל. אם הקבינט לא יתעשת זה יעלה לנו בדם".

עדו בן פורת , כ"ד בסיון תשע"ט

שריפה במפלסים
שריפה במפלסים
צילום: דוברות ח"כ שוסטר

יו"ר הימין החדש והשר לשעבר נפתלי בנט התייחס לשריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שמשגרים מחבלים מרצועת עזה.

"הדרום נשרף והממשלה עסוקה בבחירות. מדיניות הממשלה, לפיה לא מחסלים מחבלים שמשגרים בלוני נפץ, מסכנת חיים ופוגעת בהרתעה", אמר בנט.

''בלון נפץ הוא כמו טיל נ''ט, מי שמשגר אותו הוא מחבל שמנסה לרצוח ישראלים ויש לפגוע בו. כאשר טרור הבלונים רק החל טענתי שיש לפגוע במחבלים אך דעתי בקבינט נדחתה, וכעת כבר הגענו ל-14 שריפות ביום אחד. אם הקבינט לא יתעשת זה יעלה לנו בדם", הזהיר בנט.

במהלך היום פרצו כ-15 שריפות בעוטף עזה בשל בלוני תבערה ששיגרו ערביי עזה לעבר ישראל.

אחת השריפות פרצה בתוך קיבוץ מפלסים השוכן בסמוך לגבול. חבר הכנסת אלון שוסטר ממפלגת כחול לבן, תושב הקיבוץ, הגיע לזירת האירוע ואמר ''האש הגיעה לתוך קיבוץ מפלסים. חיילים, רבש''צים, כיבוי אש ואנשי הקיבוץ עוסקים בכיבוי. עושה רושם שלנתניהו זה ממש לא אכפת. שיישרף העולם, העיקר שהוא יינצל ממשפט. העיקר שממשלתו תחזיק מעמד. רע מאוד, כואב".

שוסטר חבר הקיבוץ ומי שכיהן כראש המועצה במשך 16 שנים, מכיר היטב את אתגרי התושבים מול המציאות הביטחונית הקשה, "החוסן של תושבי העוטף יעמוד מול כל אתגר, אבל ההזנחה של ממשלת ישראל היא בגדר רשלנות פושעת והגיע הזמן לומר זאת".