ביום ראשון: מיליון וחצי תלמידים ייצאו לחופשה

מיליון וחצי תלמידי היסודי וגני הילדים, וכ-140,000 עובדי הוראה יסיימו ביום א' את שנת הלימודים תשע''ט.

אורלי הררי , כ"ד בסיון תשע"ט

מערכת החינוך מסכמת את שנת הלימודים תשע"ט, ויוצאת לחופשת קיץ. כ-700 אלף תלמידי החינוך העל יסודי יצאו לחופשה לפני כשבוע, וביום ב' הקרוב יצטרפו אליהם עוד כ-1,572,000 תלמידי היסודי וגני הילדים, וכ-140,000 עובדי הוראה.

מיד עם תחילת החופש הגדול יחלו לפעול מסגרות בתי הספר של החופש הגדול. לצד זה, משרד החינוך מקדם שורה של פעילויות קיץ חינוכיות – כדי להמשיך וללוות את התלמידים גם בעת חופשתם.

המשרד מפעיל פעילויות תרבות, פנאי ופעילויות ערכיות, כמו בתי הספר של החופש הגדול, קייטנות דיגיטאליות, ערי הילדים והנוער, מחנות הקיץ של תנועות הנוער, ארגוני הנוער ופעילויות מועצות התלמידים והנוער. בקיץ מוכשרים אלפי בני נוער, במסגרות קורסי מנהיגות, ומיושמות פעילויות התנדבות רבות.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "אני מאחל לתלמידי ישראל חופשת קיץ מהנה ומשמעותית. החופשה מהווה הזדמנות נפלאה להכיר מרחבים חדשים. לטייל בנחלים, בשבילים ובנופיה של מדינת ישראל. אל תשבו בבית. אפשר להתנדב או להצטרף לתנועת נוער. כל תנועה באשר היא.

''להורים היקרים אני אומר, הילדים הם הדבר החשוב ביותר לכם ולנו - שימו לב אליהם. והמנהלים והמורים, השדרה החשובה של המערכת שלנו, לאחר שנה גדושה ומלאכה חינוכית אינטנסיבית, אני מאחל חופשה מהנה. החופשה הזו מהווה בעבורכם הזדמנות להתמלא באנרגיות מחודשות לקראת השנה החדשה שתבוא עלינו לטובה", הוסיף פרץ.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך מסכמת שנה מרובת חידושים ותכניות לאומיות, להזנקת מערכת החינוך, לצמצום פערים בחברה הישראלית, להרחבת החינוך הבלתי פורמלי ולהתאמת המערכת למאה ה-21. פעלנו לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי, קידמנו מצוינות בפריפריה, הפעלנו 17,000 צהרונים, הענקנו חוג לכל ילד, יישמנו את תכנית הצפון, הוצאנו את הפעימה האחרונה של תכנית התקצוב הדיפרנציאלי, הרחבנו את האוטונומיה למנהלים ופתחנו סניפי תנועות נוער חדשים.

''אני רוצה להודות לצוותי החינוך המסורים, על עבודה חינוכית מאומצת, איכותית והישגית, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים. אני מאחל למערכת החינוך כולה חופשת קיץ מהנה, חווייתית ומשמעותית", הוסיף אבואב.