באירופה מתכוננים למלחמת סייבר רוסית

ראשי האיחוד האירופי ינהלו סדרת "משחקי מלחמה" על מנת להתמודד מול מלחמת סייבר שעלולות רוסיה וסין להפעיל מול מדינות אירופה.

ניסן צור , כ"ד בסיון תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

באיחוד האירופי חוששים כי רוסיה וסין מתכוונות להפעיל מלחמות סייבר נגד מדינות אירופה, ולכן מתכוונים ראשי האיחוד לנהל בקרוב סדרת "משחקי מלחמה" על מנת להתמודד מול האיום.

כזכור, בימים האחרונים מתגבר החשש גם בישראל כי שיבושי ה-GPS של מטוסים המתקרבים לשדה התעופה בן גוריון נובעים ממלחמת סייבר שמפעיל הצבא הרוסי הנמצא על אדמת סוריה.

פקה האוויסטו, שר החוץ של פינלנד, אמר כי "ישנה עלייה בשכיחות במעורבות של מדינות זרות בנושא הסייבר, והדבר דורש תגובה של 28 המדינות החברות באיחוד האירופי. אנו רוצים שהאיחוד האירופי והמדינות החברות בו יחזקו את יכולותיהן למנוע ולהגיב למתקפות סייבר כאלו. רשויות צבאיות ואזרחיות יכולות לעשות בעיתות משבר רק את מה שהן אומנו לגביו".

במהלך כנס של ראשי האיחוד האירופי שיתקיים בהלסינקי בחודשים יולי וספטמבר, ינהלו שרי הפנים והאוצר של 28 מדינות האיחוד סדרת "משחקי מלחמה" על מנת למצוא דרכים יעילות להתמודד מול האיום הרוסי והסיני.

פינלנד, שתיכנס לתפקיד נשיאת האיחוד האירופי החל מה-ראשון ביולי, סבורה כי רוסיה עומדת מאחורי חסימת אותו GPS באוקטובר האחרון, כאשר כוחות צבא פינלנד השתתפו בתרגיל צבאי גדול שהתקיים בנורבגיה.

ראשי האיחוד גם האשימו את הקרמלין כי כי ניסה לפתוח במתקפת סייבר על הארגון הבינלאומי לפיקוח על הנשק הכימי, מתקפה אשר סוכלה על ידי המודיעין ההולנדי.