הבריכות העירוניות נסגרו – בגלל ה"בורקיני"

הרשויות בעיר גרנובל בצרפת החליטו לסגור את הבריכות לאחר שנשים מוסלמיות נכנסו לבריכה עם "בורקיני" למרות האיסור על כיסוי פנים וגוף

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ה בסיון תשע"ט

הבריכות העירוניות נסגרו – בגלל ה"בורקיני"-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

גל החום שעובר על אירופה הביא לשיא של טמפרטורות בחודש יוני בצרפת, ולמרות זאת החליטו הרשויות בעיר גרנובל לסגור את שתי הבריכות העירוניות בימים האחרונים.

ההחלטה התקבלה לאחר ששבע נשים מוסלמיות הגיעו לרחוץ בהן, כאשר הן לובשות "בורקיני" – חליפה המכסה את כל הגוף למעט הפנים, הידיים וכפות הרגליים

שבע הנשים המוסלמיות אמרו כי החליטו להגיע לבריכה עם ה"בורקיני" למאות האיסור, מאחר ולטענתן "האיסור מהווה אפליה על זכויותיהן".

עיריית גרנובל העבירה בשנה שעברה חוק האוסר על כיסוי הפנים הנהוג בקרב נשים מוסלמיות. הנשים הגיעו לבריכות העירוניות ביוזמה של ארגון Cityone לזכויות אם שהחליט לקרוא תיגר על החוק העירוני שאסור על כיסוי הפנים והגוף במקומות ציבוריים.

בעקבות היוזמה הזו, הודיעו המצילים בבריכות שנשים מוסלמיות החליטו להפר את החוק, והרשויות העירוניות החליטו על סגירת הבריכות.

"המצילים בבריכות העירוניות ביקשו את סגירת הבריכות מאחר והם נמצאים שם כדי לשמור על בטיחות המתרחצים, והם אינם יכולים לעשות זאת כאשר הם עסוקים בביטחון הציבור. אנו פועלים על מנת למצוא פתרון לנושא", נמסר בהודעת עיריית גרנובל.

התקרית בבריכה העירונית היא האחרונה בסדרת תקריות בהן החליטו נשים מוסלמיות להפר את החוקים העירוניים בצרפת האוסרים על חבישת בורקה. ענקית הספורט "דקאתלון" הודיעה כי תיסוג מתוכניתה למכור חיג'אב לאצניות מוסלמיות, לאחר ביקורת חריפה שהועברה עליה.