ועידת בחריין
ועידת בחרייןצילום: רויטרס

שליח ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, הודיע הלילה (ראשון) כי איש העסקים הפלסטיני שנעצר על ידי הרשות הפלסטינית לאחר שנכח בוועידה בבחריין - שוחרר ממעצר.

גרינבלט צייץ בטוויטר: "אנו שמחים שהרשות הפלסטינית שחררה את הפלסטיני שעצרה לאחר שהשתתף בסדנת השלום והשגשוג.

''אנו מצפים להמשיך את השיח שלנו עם כל מי שלקח חלק בסדנה, ועם כל מי שמעוניין בעתיד טוב יותר עבור הפלסטינים", הוסיף שליחו של הנשיא טראמפ.

איש העסקים סאלח אבו מיאלה נעצר עם שובו לביתו על-ידי אנשי המודיעין הפלסטיני. מגנוני הביטחון ניסו לעצור את שאר אנשי העסקים מיהודה ושומרון שהשתתפו בוועידת בחריין אך בדיוק מסיבה זו הם ברחו מתחומי הרשות הפלסטינית לישראל, ואולי אף ינסו לעזוב לחו''ל.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון שנפגש עם פלסטינים טרם יציאתם לבחריין, תקף את החלטת הרשות לעצור את אבו מיאלה. "אני קורא לממשלת ישראל לנהוג באופן מוסרי ונכון בעת הזו, ולבטל את אישורי המעבר במחסומים של ראשי מנגנוני הרשות הפלסטינית. את השקר שהעולם המערבי כולו שותף לו צריך לעצור.

''אבו מאזן הוא מחבל. כך הוא מתייחס לישראל וכך הוא מתייחס לבני עמו המחפשים לשנות את הפרדיגמה ולהביא שלום אמיתי. ישראל צריכה להבהיר כי במידה ומשתתפי הוועידה ייעצרו ע"י הרשות הפלסטינית, אבו מאזן ושותפיו ייעצרו איתם", הדגיש דגן.