ג'ייסון גרינבלט
ג'ייסון גרינבלטצילום: אסתי דזיובוב/TPS

השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, מגיב הבוקר (ראשון) לביקורת הפלסטינית על השתתפותו הצפויה היום בחנוכת דרך עולי הרגל בעיר דוד שבמזרח ירושלים, יחד עם ראשי עמותת אלע"ד.

"הרשות הפלסטינית טוענת שהנוכחות שלי ושל השגריר פרידמן באירוע ההיסטורי הזה היא הבעת תמיכה בייהוד ירושלים או מעשה התגרות בפלסטינים. זה מגוחך", כתב גרינבלט בטוויטר.

הוא הוסיף, "אנחנו לא יכולים 'לייהד' את מה שההיסטוריה והארכיאולוגיה מצביעות עליו כעובדה. אנחנו רק יכולים להכיר במציאות ולהפסיק להעמיד פנים שהיא לא נכונה. שלום אמיתי ייבנה רק על יסודות של אמת".

נזכיר כי בהודעה שפרסם משרד החוץ הפלסטיני נאמר, כי "הממשל האמריקני מוכיח מדי יום כי הוא עוין את 'העם הפלסטיני' ומתכחש לזכויות הלאומיות שלו. בה בעת הוא תומך באופן מלא במפעל ההתנחלות האימפריאליסטי שמוביל הימין הקיצוני במדינת הכיבוש".

"התמיכה האמריקנית בהתנחלות אינה מתבטאת רק במילים, אלא גם באמצעות השתתפות פעילה באירועים של ארגוני התנחלות רשמיים, כמו למשך ההשתתפות של השגריר האמריקני דיוויד פרידמן והיועץ ג'ייסון גרינבלט באירוע של עמותת אלע"ד".

האירוע בו ישתתפו שני הבכירים יחנוך אחרי זמן רב של עבודות את דרך עולי הרגל - הדרך הראשית שהובילה את עולי הרגלים ממעיין השילוח להר הבית בימי בית שני. הדרך עוברת מבריכת השילוח שבמורדות עיר דוד, דרך חניון גבעתי, שבמעלה עיר דוד, ועד לגן הארכיאולוגי דוידסון שצמוד לכותל המערבי.