השגריר פרידמן: המקום הזה הוא חלק מהמורשת האמריקנית

בכפר השילוח בעיר דוד נחנכה 'דרך עולי הרגל' בה היו נכנסים לירושלים עולי הרגל בהשתתפות בכירים מהארץ ומהעולם. צפו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ט

בעיר דוד בירושלים מתקיימת הערב (ראשון) חנוכת 'דרך עולי הרגל' - הדרך הראשית שהובילה את עולי הרגלים ממעיין השילוח להר הבית בימי בית שני.

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, נשא דברים בטקס ואמר, "המקום הזה מאפשר לנו לחזור בזמן, לעורר את התנ"ך לחיים. ללכת בדרך הזאת ולהרהר מי הלך בה לפנינו".

מי שערער על החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל, הדרך הזאת יכולה לספק לו את התשובה", הוסיף השגריר.

הוא ענה לביקורת של ארגוני השמאל על נוכחותו באירוע. "למה אני כאן כשגריר ארה"ב? יש כאלה שלא אוהבים את זה שבאתי. מבחינתי זה מתחבר למה שנחגוג בהמשך השבוע, יום העצמאות של ארה"ב. בהכרזת העצמאות הובהר שלכל בן אנוש יש זכויות שמוקנות לכל אדם, מתנות שקיבלנו מהאל בשמיים. איך מייסדי האומה האמריקנית ידעו מה הזכויות? בין היתר הם קראו ולמדו את זה מהתנ"ך. מהיכן הגיעו המילים של התנ"ך. מהיכן הגיעה התורה? מאיפה הגיעו דברי האל? כל מה שצריך זה לקרוא את דברי הנביא ישעיהו 'כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים'".

"אנחנו כאמריקנים חושבים על היסודות של האומה שלנו, כשחושבים על היסודות הפיזיים יש הרבה דברים, אבל היסוד הרוחני של החברה שלנו, הגיע מירושלים. המקום הזה הוא מורשת אמריקנית כמו שהוא מורשת יהודית. הקשר הוא כה עמוק ובלתי ניתן לניתוק".

"אנחנו רוצים לספר את האמת, שהיא היסוד האמיתי שעליו יתבסס השלום. כמו שאומר הנביא ישעיהו: "ושפט בין הגוים והוכיח לעמים רבים וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה". כך נביא את השלום ונצליח בדרכנו", דברי השגריר.

ח"כ ניר ברקת (הליכוד), לשעבר ראש העיר ירושלים אמר בטקס כי "לירושלים היה תפקיד חשוב בשמירה על האחדות, היא לא ניתנה לשבט מסוים. מכל השבטים עלו לרגל לירושלים ופגשו אנשים מכל העולם. כולם הרגישו שייכים לירושלים. לפני הנצרות והאסלאם, ירושלים היא המכנה המשותף של הדתות".

"הערך החשוב הזה של ירושלים, הוא לא רק של העבר אלא גם של העתיד. אנחנו מחויבים להמשך לפתח את ירושלים כבירת העם היהודי וכעיר המחברת בין אנשים ומבהירה לכולם שאפשר לחיות יחד", דברי ברקת.

מנכ"ל עמותת אלעד, דוד (דוידלה) בארי אמר, "הרומן עם משפחת נתניהו התחילה כשהייתה לי הזכות להיות חייל תחת פיקודו של יוני ולעשות מבצעים. כשהגעתי לעיר דוד משפחת נתניהו הלכה איתנו לכל אורך הדרך. תודה על התמיכה, החזון והביצוע".טוען....