זעם ברמאללה: "פרידמן מתנחל קיצוני"

בכיר הרשות הפלסטינית תוקף בחריפות את שגריר ארה"ב בישראל שהשתתף בטקס חנוכת 'דרך עולי הרגל' בעיר דוד.

ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ט

אחד מבכירי הרשות הפלסטיני, סאיב עריקאת, תוקף בחריפות את שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ואת השליח המיוחד ג'ייסון גרינבלט, על רקע השתתפותם בטקס חנוכת 'דרך עולי הרגל' בעיר דוד.

"אני מקווה שכל העולם יראה את זה. זה לא שגריר אמריקני, זה מתנחל קיצוני ישראלי, יחד עם גרינבלט, שחפרו תחת סילוואן", טען עריקאת.

בהתרסה כלפי הסדנה הכלכלית שארגן הממשל האמריקני והפלסטינים החרימו הוא הוסיף, "צריך להראות את האירוע הזה לכל המשתתפים בוועידת בחריין"

מוקדם יותר היום (ראשון) הגיב גרינבלט לביקורת הפלסטינית על השתתפותו באירוע. "הרשות הפלסטינית טוענת שהנוכחות שלי ושל השגריר פרידמן באירוע ההיסטורי הזה היא הבעת תמיכה בייהוד ירושלים או מעשה התגרות בפלסטינים. זה מגוחך", כתב גרינבלט בטוויטר.

הוא הוסיף, "אנחנו לא יכולים 'לייהד' את מה שההיסטוריה והארכיאולוגיה מצביעות עליו כעובדה. אנחנו רק יכולים להכיר במציאות ולהפסיק להעמיד פנים שהיא לא נכונה. שלום אמיתי ייבנה רק על יסודות של אמת".

נזכיר כי בהודעה שפרסם משרד החוץ הפלסטיני נאמר, כי "הממשל האמריקני מוכיח מדי יום כי הוא עוין את 'העם הפלסטיני' ומתכחש לזכויות הלאומיות שלו. בה בעת הוא תומך באופן מלא במפעל ההתנחלות האימפריאליסטי שמוביל הימין הקיצוני במדינת הכיבוש".

"התמיכה האמריקנית בהתנחלות אינה מתבטאת רק במילים, אלא גם באמצעות השתתפות פעילה באירועים של ארגוני התנחלות רשמיים, כמו למשך ההשתתפות של השגריר האמריקני דיוויד פרידמן והיועץ ג'ייסון גרינבלט באירוע של עמותת אלע"ד".