עידית שלו
עידית שלוצילום: יח"צ

ימימה אביטל נולדה במרוקו לפני 90 שנה כנצר למשפחת מקובלים. שיטת הלימוד שייסדה משלבת פסיכולוגיה ומקורות יהודיים-קבליים.

מה שהיה רק לפני כמה עשורים לימוד בחדר קטן, הפך בשנים האחרונות לתנועה של אלפי נשים וגברים המעמיקים בשיטתה עד היום.

"ימימה הצליחה להנגיש לנשים רבות את הרצונות הכי פנימיים שלהם. דווקא בעידן שלנו, שכולנו רוצים להספיק כל כך הרבה, ולעמוד באלף ואחת משימות - הלימוד הזה כל כך נצרך", מספרת עידית שלו שלמדה כעשור אצל ימימה וכיום מלמדת 'ימימה' נשים בכל רחבי הארץ.

את זוכרת את המפגש הראשון שלך עם ימימה?

"את ימימה הכרתי לפני 30 שנה. לבן הבכור שלי היו קשיי נשימה, וחברה המליצה לי לקחת אותו לטיפול אצלה. אני זוכרת שנתתי את השם שלו לברכה והיא אמרה: 'שאמא שלו תבוא ללמוד וממילא הבן יתרפא'. וכך התחלתי ללמוד ופשוט התאהבתי בלימוד. זו חוויה מוכרת לכל מי שפגש בה. אין מישהו שהתחיל ללמוד אצלה ולא הגיע לנקודה הפנימית שלו. יש משהו בשיטה שלה שמחבר אותך למקום הכי עמוק, וממילא – פתאום אתה הופך להיות מאושר מעצם היותך, בלי שיפוטיות".

בשנים האחרונות עידית ממשיכה להעביר את משנתה של מורתה, ומלמדת בקבוצות בבית המדרש שפתחה במושב גמזו, ובאמצעות השיעור השבועי הנשלח במייל לאלפי תלמידות מהארץ ומחו"ל. רבים מאלו שרצו ללמוד ימימה התקשו בהבנת המושגים הבסיסיים של הלימוד. בעקבות כך, השיקה עידית מבוא מיוחד לכניסה ללימוד ימימה. המבוא מורכב מחמישה שיעורים קצרים, שממצים את כל העקרונות החשובים לפני שניגשים ללימוד של החומר עצמו.

"המטרה שלנו היא להפיץ לכמה שיותר נשים הלימוד הזה. ימימה ע"ה היתה אישה צדיקה, והלימוד שלה משפר בצורה דרמטית את כל ההרגשות, המחשבות, היחסים שלנו עם הסובבים אותנו. הכל משתנה לטובה. מה שעשיתי במבוא לחשיבה הכרתית, הוא האפשרות לתת דריסת רגל לתוך העולם הזה של לימודי ימימה. לאחר לימוד המבוא, גם לנשים שאינן נטועות עמוק בשיטה ומבקשות לקבל טעימה מהרוח הגדולה, יבואו על סיפוקן".

המבוא ניתן להורדה ללא עלות בלחיצה כאן