הח"כית שתיאבק ב-BDS בפרלמנט הבריטי

חברת הכנסת אורית פרקש הכהן תשתתף בדיון בבית המחוקקים בבריטניה סביב בעיית ארגוני החרם. "האנטישמיות הישנה בתחפושת חדשה".

ניצן קידר , כ"ח בסיון תשע"ט

ח"כ אורית פרקש הכהן
ח"כ אורית פרקש הכהן
צילום: דוברות

בפרלמנט הבריטי יתקיים היום דיון סביב בעיית ה-BDS ומי שתייצג בו את ישראל היא חברת הכנסת אורית פרקש הכהן, מכחול לבן.

"אני מייצגת כאן ארגון של נוצרים תומכי ישראל שפנו אלי בבקשה לייצג את כנסת ישראל בפרלמנט הבריטי, כחלק מהמאבק בהסרת המסיכות מפניו של ארגון ה-BDS", היא מספרת בשיחה מלונדון עם ערוץ 7.

לדבריה, "זהו ארגון שתופס תאוצה די מטרידה בכל רחבי אירופה. אני כאן כדי לומר לחברי הפרלמנט הבריטי שעליהם להסיר את המסיכה מעל פני ה-BDS, כי הוא מייצג בעצם את אותה אנטישמיות ישנה ומוכרת - בתחפושת חדשה. הוא מציג את עצמו כארגון ליברלי, הלוחם למען זכויות אדם שבעצם בא להפעיל לחץ כלכלי על ישראל בדרכי שלום. אבל בפועל מנוהל על ידי ארגוני טרור שיושבים ברמאללה כמו החמאס והג'יהאד האסלאמי. מדובר בארגון מסוכן".

פרקש-הכהן מדברת גם על האתגר הלא פשוט בהסברה ישראלית בבריטניה, שבשנים האחרונות לא זוהתה עם אהדת ישראל. "זו זירה מאתגרת ודווקא בגלל זה צריך להיות במקומות האלה. אני הולכת לדבר על שיגור העפיפונים והבלונים לעבר הילדים שלנו בדרום ולהסביר להם שמי שעושה את זה, הוא אותו ארגון חמאס שיושב בהנהלת ה-BDS. אז מצד אחד הוא מציג חזות של אקטיביסט רודף שלום, כשבפועל הוא חותר תחת עצם לגיטמיות קיומה של ישראל כמדינת היהודים".

"אני באה לפרלמנט הבריטי, שהיה חלק מהצהרת בלפור והקמת המדינה ואומרת להם: תהיו נאמנים להיסטוריה שלכם ואל תתנו יד לארגון הזה. הצטרפו לגרמניה שרק באחרונה הכריזה על ה-BDS כארגון אנטישמי. השמיעו גם אתם את הקול האמיץ הזה ברחבי אירופה", היא מוסיפה.

לדבריה, "יש שם קולות שתומכים בישראל. כמובן שיש שם את ג'רמי קורבין שאנשי החמאס הם ידידיו ותומך ב-BDS אבל יש גם אחרים. אני מניחה שאדרש גם לשאלות מהקהל בכל מיני עניינים, סביר שגם בנושא סימון מוצרים. אירלנד מתקדמת מאוד בהליכי חקיקה לפיה אזרח אירי שיקנה מוצרים שיוצרו מעבר לקו הירוק יעבור עברה פלילית. בעיני זו הזיה וצריך להשמיע את הקול הזה".

חברת הכנסת מדברת גם על חשיבות הידוק הקשר עם גופים כמו זה שיזם את המפגש שלה עם חברי הפרלמנט. "הידידים והתומכים שלנו בעולם לא יכולים להישאר רק יהודים מארה"ב. עלינו לחבור לנוצרים תומכי ישראל ולכל גורם שהוא ידיד אמת שלנו. זו מטרה חשובה עבור כולנו ועבור החוסן שלנו כמדינה יהודית".