צו הבאה לפעיל השמאל יונתן פולק

עו"ד צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן': אנו מקווים שהמשטרה תממש את הצו ולא תיתן למר פולק להתחמק.

אלירן אהרון , כ"ט בסיון תשע"ט

שופט בית משפט השלום בירושלים דב פולוק חתם על צו הבאה נגד פעיל השמאל הקיצוני מארגון "אנרכיסטים נגד גדרות", יונתן פולק.

צו ההבאה נחתם לאחר שפולק לא הגיע לדיונים בהליך הקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון 'עד כאן', ואף סירוב לקבל את המסמכים הנוגעים לכך.

בבוקר הדיון האחרון פרסם פולק מאמר בעיתון 'הארץ' שכותרתו 'לא אלך', בו הבהיר פולק כי הוא מודע להליך המשפטי המתנהל נגדו, אך ציין: "למרות איום המעצר הכרוך באי הגעה לדיון, אין לי כל כוונה להתייצב".

בסוף מאמרו תיאר פולק כיצד הוא עובר על החוק וכי בכוונתו להמשיך בכך "כשם שאנו מנסים בימים אלו, בניגוד לחוק, להפריע לדחפורים שבונים התנחלות חדשה.. כך עלינו להפסיק לשתף פעולה עם האפרטהייד הישראלי.. לא אלך".

במקביל לקובלנה המתנהלת נגדו המשיך פולק להגיע להפגנות ימי שישי בכפרים נעלין וקדום, וזאת בחודש האחרון בלבד. פולק נראה צועד עם המפגינים, שחלקם מיידים אבנים לעבר חיילי צה"ל.

נזכיר כי הקובלנה הפלילית הוגשה כנגד האנרכיסטים יונתן פולק, קובי סניץ ואילן שליף – מראשי ארגון "אנרכיסטים נגד גדרות". בקובלנה מואשמים השלושה בעריכה וסיוע להפגנות אלימות כלפי חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, הכוללות יידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון במטרה לפגוע בהם. ההפגנות נערכות בין היתר בכפרים נבי סאלח, נעלין, בלעין ובמקומות נוספים.

בעוד מרבית הנאשמים משתפים פעולה עם ההליך ועורך הדין מטעמם מתייצב לדיונים, עד כה נעדר פולק מהדיונים, לא הגיב לניסיונות לעדכנו במתרחש והתחמק מלקבל את מסמכי הדיון בדרך המקובלת.

לאחרונה פנה ארגון 'עד כאן' לפולק ברשת החברתית ופרסם הודעת 'המצאה', בה הוא מזהיר את פולק כי באם לא יתייצב לדיון שהתקיים היום, יבקשו בארגון מהשופט להוציא עבורו צו הבאה. כאמור, השופט פולוק חתם על צו ההבאה.

עו"ד צור פלק מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן' מסר, "אנו מקווים כי לאחר הודעתו של הנאשם פולק מעל דפי עיתון "הארץ" בדבר ציפצופו על השופט דב פולוק, על בית המשפט ועל מערכת החוקים של מדינת ישראל, משטרת ישראל תממש את צו ההבאה ולא תיתן למר פולק להמשיך להתחמק ממתן הדין בעבירות בהם הוא מואשם".