''עופר וינטר קצין אמיץ ויצירתי, איזנקוט העדיף יס-מנים''

אל״מ במיל' איל רוזן שכיהן כמפקד מרכז האש בצוק איתן בירך על קידומו של וינטר. העיתונאי יוסי יהושע: איזנקוט גרם עוול לקצין מצטיין.

ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ט | עודכן: 19:46

תת אלוף עופר וינטר
תת אלוף עופר וינטר
צילום: הלל מאיר/TPS

אל״מ במיל' איל רוזן, שכיהן כמפקד מרכז האש במבצע צוק איתן, הגיב על מינויו של תא''ל עופר וינטר למפקד אוגדה 98, ומתח ביקורת על הרמטכ''ל הקודם גדי איזנקוט שעיכב את קידומו של וינטר.

''עופר וינטר קצין מעולה. התנהלותו המבצעית בלחימה היתה לעילא ולעילא. עופר קצין אמיץ בכל המובנים, יצירתי וחותר בקביעות למגע. איזנקוט השתדל להעלים לא מעט ממפקדי צוק איתן, סיבותיו אצלו, בעיקר העדיף 'יס-מנים' סביבו", כתב רוזן בטוויטר.

הכתב הצבאי של ''ידיעות אחרונות'', יוסי יהושע, ניסה גם הוא להסביר מדוע איזנקוט עיכב את מינויו של וינטר למפקד אוגדה. ''הכל אישי. את איזנקוט הרעילו נגד וינטר והוא נפל בפח וגרם עוול לקצין מצטיין''.

יהושע דחה טענה ולפיה החלטת הרמטכ''ל הנוכחי אביב כוכבי לקדם את וינטר נובעת ממניעים פוליטיים, אולי מצדו של ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו. ''שום לחץ פוליטי לא היה על כוכבי כי הוא מעריך אותו ולראיה לא זרק אותו לאוגדה נידחת אלא לאוגדה 98", הסביר יהושע.

מוקדם יותר בירכו במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא על מינויים של שני בוגרי הפנימיה הצבאית אור עציון, תא"ל עופר וינטר - למפקד עוצבת האש ואל"מ דדו בר כליפא - למפקד עוצבת סיני.

"אנו גאים בהצלחת בוגרינו ובהגעתם לתפקידים בכירים בעלי שליחות אמיתית ותרומה לעם ולמדינה. אנו מאחלים להם בהצלחה רבה ושימשיכו ללכת מחיל לחיל", נמסר מרשת החינוך.

ראש ישיבת בני עקיבא אור עציון לשעבר, הרב יוסף כפיר, סיפר: "עופר היה בחור רציני ושקדן, הוא היה מקובל מאוד בחברה והתנהג תמיד בבגרות ובתחושת שליחות. אנו רואים שהוא ממשיך באותה הדרך אותה החל בפנימיה הצבאית".

מורו של עופר בפנימיה הצבאית, הרב קלמן כץ, סיפר: "עופר תמיד התבלט בלימודיו ובאישיותו. כבר כשלימדתי אותו ידעתי שהוא מיועד לגדולות, ולא טעיתי. ברוך ה' ובסיעתא דשמיא הגיע עופר עד הלום, בעבודה קשה ונחושה, זאת בענווה גדולה, החשובה כל כך למפקד אמיתי. אני מאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש, ובהצלחה בהמשך הדרך''.