הצגה: "משפט חוזר"

רומן מרתק על אופן התמודדותה של מערכת אכיפת החוק עם כשלים וטעויות. סיפור חקירה מותח העוסק בקנאת אחים, הזדקנות ואמת חמקמקה.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ט

הצגה: "משפט חוזר"-ערוץ 7
משפט חוזר
צילום: ישעיהו פיינברג

על המסך מרצדים צילומים של העיר הגדולה. ברקע אורות מגדלים של רבי קומות ובפינת התמונה, שוכבת דמות עטויה בחלוק ומגואלת בדם. או אז מתרומם חלק אחד מתפאורת הבמה. קולות ברקע. אל החדר בבית הקטן נכנס חוקר המשטרה.

כך, במשך שעה וחצי של מתח, סקרנות ובימוי מושלם של אמיר וולף, מתגוללת לה ההצגה "משפט חוזר", בתיאטרון גשר, המביאה סיפור על חידה בלשית המבוססת על פי ספרו של ליעד שהם.

בכלל יש לומר. בשנים האחרונות מוצב התיאטרון הזה בראש. הבימוי המעולה, המשחק, הכבוד לתיאטרון, כל אלו רק מיטיבים עם התיאטרון בארץ.

כל רגע בהצגה אתה סמוך ובטוח שהנה נתפס הרוצח. כבר מהרגעים הראשונים ברור לכל צופה באולם שהדמות הזו היא הרוצח (או הרוצחת), אבל ככל שעוברות הדקות המתח רק עולה והנה באחת שינית את דעתך והרוצח מקודם, הוחלף באחר.

אגב, בימים אלו כשהמשטרה ממהרת להגיש כתבי אישום לפני בדיקה מעמיקה ורצינית, חשוב אולי שחוקרי המשטרה יסורו לתיאטרון גשר (אגב זה 200 מטרים ממטה מחוז תל אביב..) וילמדו פרק בחקירה. הסוף מפתיע.

לאורך כל ההצגה מופיע שוב ושוב דמותו של אלי נחום, בלש משטרה שנמצא על סף פנסיה וזו לו חקירתו האחרונה, המגיע לזירת הפשע, זו המקשרת לכאורה בין גופתה של בחורה צעירה לשני אחים. אחד עידו, הוא יזם הייטק ואחיו שחקן בתיאטרון הפרינג'. בתווך נמצאים אימם ובנו.

"משפט חוזר" הוא רומן מרתק ,על אופן התמודדותה של מערכת אכיפת החוק בארץ עם כשלים וטעויות. זהו הוא סיפור חקירה מותח העוסק בקנאת אחים, הזדקנות ואמת חמקמקה.

ההצגה המשובחת הזו, העשויה היטב, משוחקת בכישרון רב משלב בידי דורון תבורי, מיקי לאון, גלעד קלטר, קארין סרויה, רוני עינב, פירה קנטר, הלל קפון והיא מביאה סיפור אישי יחד עם סיפור משפחתי מול חקירת רצח ששואבת לתוכה חקירה משטרתית גדולה, וכאמור עם הקושי להתמודד עם טעויות – אישיות ומערכתיות בכל הקשור להרשעות שיתכן והן שגויות.

90 דקות מרתקות בתיאטרון גשר.