"אזרח יהודי ישראלי נורה מטווח אפס"

המקרה בו נהרג צעיר בן העדה האתיופית בידי שוטר בקריית חיים בחיפה לא פסח גם על הכדורגל הישראלי. קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה תוקף

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ט

זלקה במדי חדרה מול מכבי חיפה
זלקה במדי חדרה מול מכבי חיפה
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

כבר שנים רבות שבני העדה האתיופית משתלבים בחברה הישראלית בהצלחה רבה.

בין שלל המקצועות בהם עוסקים אלה, נמצאים גם לא מעט שחקני כדורגל מוכשרים ומוצלחים. אחד מהם הוא לא אחר מאשר מנשה זלקה, מדליק המשואה הטרי וקפטן הפועל חדרה מליגת העל בכדורגל.

זלקה, שהינו הכדורגלן היחידי שעושה מילואים ביחידה קרבית וקיבל על כך בשנה שעברה גם את פרס הציונות מ'אם תרצו', התייחס למקרה ביום ראשון האחרון בו שוטר ירה למוות בסלומון טקה בן ה-18 מהעדה האתיופית, בשכונת קריית חיים שבחיפה.

בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו תוקף זלקה את לא אחרים מאשר ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן.

"שוב חוזר הניגון,אזרח יהודי ישראלי נורה מטווח אפס!! לא,הוא לא החזיק אקדח טעון וכיוון אל השוטר, אבל בכל זאת לא הפריע לשוטר לירות על מנת להרוג". כתב זלקה הזועם.

"כמו במקרה ביאדגה ז"ל, רוה"מ והשר לביטחון פנים ימלמלו כרגיל איזה משפט ממלכתי ויתנו הוראה לחקור את המקרה חחחחחח איזה נשמות טובות" כתב בציניות קפטן חדרה והוסיף כי לדעתו -
"המדיניות היא הבעיה!! מדיניות קלוקלת שמביאה שוטר לחסל אזרח ישראלי, אולי בגלל צבע העור השונה? אולי בגלל שאנחנו אזרחים "סוג ב'"? אולי זו תרבות ארגונית?".

לדברי זלקה, "לא ירחק היום, ואני גם מקווה שהוא לא יגיע, אבל בגלל חוסר מדיניות ואפליה בוטה בין שחור ללבן שוטרים יקפחו את חייהם. תבינו שנמאס! מאחורי כל אדם שנורה יש משפחה אחים אחיות חברים,והקלות הבלתי נסבלת ששוטרים לוחצים על ההדק היא מטריפה את הדעת".

זלקה ביטא היטב את התחושות בקרב דעת הקהל הרחבה כי ישנה הרגשה של אפליה בכל הקשור לתגובות השוטרים. "הלוואי וחיילי צה"ל ומג"ב היו מתנהלים כך מול מחבלים! מחבלים אדון שוטר לא אזרח ישראלי שצבע עורו כהה!".

במשטרה אגב טענו כי השוטר לא היה בתפקיד ושהה עם אשתו ושלושת ילדיו הקטנים בגן שעשועים סמוך. לאחר שהבחין בקטטה ברחוב בין כמה צעירים, הוא ניסה להפריד בין הצדדים ולאחר שהזדהה כשוטר החלו הצעירים ליידות לעברו אבנים. מכיוון שחש בסכנת חיים ירה לכיוון הרצפה ומשם ניתז הקליע לעברו של טקה ז"ל. לפי המשטרה, השוטר נחבל בפלג גופו העליון ופונה לבית החולים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il