החקלאים בכיינים?
ארגון מגדלי העופות דורש לפטר את מנכ"ל משרד החקלאות

מנכ"ל ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ: ''השתלחות זו בחקלאי ישראל היא חלק ממסע רדיפה מתמשך, בלתי מוסבר ולא מתקבל על הדעת''.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ט

ארגון מגדלי העופות דורש לפטר את מנכ"ל משרד החקלאות-ערוץ 7
מוטי אלקבץ
צילום: דני בלר, עיתון משק העופות

ארגון מגדלי העופות דורש מיו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ לפעול לפיטוריו של מנכ''ל משרד החקלאות שלמה בן אליהו.

בארגון זועמים על בן אליהו שכינה את החקלאים ''בכיינים'', על רקע טענותיהם נגד ייבוא העופות מחו''ל, דבר שלטענת החקלאים פוגע בפרנסתם.

מנכ"ל ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ, שלח מכתב ליו"ר מפלגת הבית היהודי, בו נאמר כי ''השתלחות זו בחקלאי ישראל וביניהם אלפי משפחות המגדלות עופות להטלה, דור שני ושלישי לעולי צפון אפריקה שנשלחו בעל כורחם ליישב, לפתח ולחזק את גבול הצפון ושאותם אני מייצג בגאווה, היא חלק ממסע רדיפה מתמשך, בלתי מוסבר ולא מתקבל על הדעת".

"לא ניתן למנכ"ל משרד החקלאות, המגיע מתוך המפלגה שאתה מייצג, לפגוע באלפי משפחות חקלאיות המבקשות להתפרנס בכבוד ולהמשיך את בניין הארץ לאורכה ורוחבה של מדינת ישראל.

"החלטתו להגדיל את מכסת ייבוא הביצים לא הורידה אגורה ממחיר הביצה לצרכן, אלא רק לטייקונים שרצו לקנות ביצים במחירים נמוכים יותר והגדילו את הרווח שלהם עצמם", מציין מנכ"ל ארגון מגדלי העופות. "בנוסף לכך, מיליוני הביצים שהפליגו באוניות סחר יותר מעשרה ימים מאוקראינה, פולין ומדינות נוספות נותרו בנמל רקובות ואסורות למאכל אדם. כעת מתכוון מנכ"ל משרדך להטיל גזירות נוספות שימיטו אסון כלכלי על משקי המשפחות, שוב ללא כל היגיון כלכלי או ציבורי".

את המכתב מסכם מנכ"ל הארגון בהתרעה מפני מאבק חריף: "חקלאי ישראל אשר עמלים יומם וליל למען הצרכנים, עומדים לצאת למאבק שמדינת ישראל טרם ידעה כמותו. בכוונתנו למחות לאורכה ורוחבה של המדינה עד אשר מנכ"ל המשרד יעזוב את תפקידו לאלתר לאור התבטאויות אלה".