הפגנת התושבים בגוש שילה
הפגנת התושבים בגוש שילה צילום: TPS

יו"ר ועד הישוב עמיחי מישאל נבט פרץ ויו"ר ועד הישוב עדי עד יוחנן רוזנצווייג שיגרו היום (שלישי) מכתב חרי לראש הממשלה ושרי הקבינט לנוכח מה שהם מגדירים "הקמת עיר פלסטינית בצמוד לישובים עמיחי ועדי עד".

לדבריהם, "בשבועות האחרונים מוקמת במהירות הבזק עיירה פלסטינית חדשה בגוש שילה, עיירה זו חולשת על הישובים עמיחי שבות רחל ועדי עד, ומסכנת את חייהם וביטחונם של תושבי ישובים אלו", ציינו השניים בפתח המכתב.

לדבריהם, "בעבודות המאסיביות שהחלו לפני מספר שבועות מוקמת רשת כבישים ענפה על ידי כלים כבדים, דחפורים ובאגרים. במענה לפניית תושבים למפקד החטיבה ולקצינים נוספים בגזרה נאמר להם שגורמים במינהל האזרחי מסרו שמדובר אך ורק בפריצת דרכים חקלאיות לטובת החקלאים הערבים. אולם עם התמשכות העבודות החלו תושבים לברר בעצמם במה מדובר. הבירורים העלו כי במרחק מטרים בודדים משטח הישובים עמיחי ועדי עד הולכת ומוקמת עיירה פלסטינית חדשה".

"מן הברור עולה באופן חד משמעי כי עבודת הדחפורים היא השלב הראשון בדרך לפריצת רשת כבישים רחבה שתהווה תשתית ראשונית לעיירה החדשה. במהלך הברור עלו תושבי עמיחי לאתר עצמו בו מתבצעות העבודות, ותיעדו במצלמה נסתרת את הקבלן המבצע, סאלם, מהכפר טייבה. במהלך שיחתו עם התושבים מסר הקבלן הפלסטיני כי עבודות הסלילה כולל אספלט יסתיימו תוך חודשיים ימים אז תסתיים הקמת רשת הכבישים", הוסיפו השניים.

ראשי הוועדים הסבירו, "בשלב זה הסתיימה פריצת הדרך הראשית לעיירה וריפודה במצעים עד שלב האספלט. כמו כן מסר הקבלן כי בשלב ראשון ימכרו כ-150 מגרשים בגודל דונם כל אחד וכי שטח השכונה הראשונה יתפרס על 250 דונם. מצ"ב לעיונכם מפת המגרשים המלאה. העיירה הפלסטינית החדשה הקורמת עור וגידים במהירות הבזק, מוקמת בשטח השולט על שטחי הישובים עמיחי, שבות רחל ועדי עד, עיירה זו צפויה לסכן באופן חמור במיוחד את חייהם של תושבי היישובים".

"לא יכול להיות שתבנה עיר פלסטינית מעבר לחלון שלנו - אלא אם כן מישהו בכוח רוצה לייצר מוקד חיכוך חדש יומיומי ובלתי פוסקת. העיר שהולכת וקמה מול עינינו היא חלק מתוכנית פייאד לבנייה מאסיבית על הגדרות של הישובים הישראליים, זו בניה שמביאה לפגיעה אמיתית בביטחון האישי של כל אחד מהישראלים הגרים בישובי גוש שילה ובפרט בעמיחי. הציבור מצפה מהקבינט להתעורר, לקחת אחריות ולעצור את הדבר הזה ומיד", הדגישו השניים.

נציין כי תושבי הישובים יצאו היום להפגין בשטח בו הולכת ומוקמת העיירה החדשה, ותקפו את אוזלת היד באכיפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו