פרשת ישראל ביתנו:
כתב אישום מתוקן הוגש נגד טלי קידר

קידר תודה ותורשע בבקשה ובלקיחת שוחד מיועץ התקשורת רונן משה, בעת ששימשה יועצת בכירה של שר החקלאות יאיר שמיר.

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ט

להב 433
להב 433
צילום: יוסי זלינגר, פלאש 90

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום מתוקן במסגרת הסדר טיעון בעניינה של טלי קידר אשר תודה ותורשע בבקשה ובלקיחת שוחד מיועץ התקשורת רונן משה, בעת ששימשה יועצת בכירה של שר החקלאות יאיר שמיר.

על פי ההסדר, קידר תרצה מאסר בפועל בן 10 חודשים.

משה וקידר הואשמו יחד בכתב אישום במסגרתו הואשם רונן בשתי פרשיות של מתן שוחד ובעבירה של הלבנת הון וקידר בלקיחת שוחד. פרשת ההוכחות במשפטו של משה עתידה להיפתח בעוד כשבועיים. על פי כתב האישום המתוקן, קידר ביקשה ולקחה שוחד מרונן משה על מנת לקדם ולשמור על אינטרסים

כלכליים שלו בקשר עם פרויקט בשם "דקה לשמונה" (המדובר בדקת השידור לפני מהדורות החדשות המרכזיות). משה ביקש לרתום את משרד החקלאות לפרסם את תכניו בפרויקט. סכום השוחד עליו הוסכם עמד על תשעים אלף ש"ח, מתוכם שילם משה חמישים ושישה אלף שקלים. על פי ההסכם שנחתם עם

משרד החקלאות תשלם לפ"מ לחברת "גריי קונטנט" (המפעילה של דקה לשמונה) סכום של 2,292,500 ₪ + מע"מ. משה קיבל מחברת "גריי קונטנט" סך של 360,000 ₪ בתמורה לתקציב שהשיג ממשרד החקלאות לפרסום ב"דקה לשמונה".

במסגרת השיקולים שהובילו להסדר נלקחו בחשבון החרטה אותה הביעה הנאשמת, לקיחת האחריות ונסיבותיה האישיות הייחודיות אשר יפורטו במסגרת הטיעונים לעונש.

בתוך כך, אתמול דחה בית המשפט העליון את ערעורו של רונן משה על החלטת השופט מרדכי לוי שדחתה את בקשת הפסלות השניה שמשה הגיש נגדו.

כתב האישום בעניינם של קידר ומשה הוא אחד מאחד עשרה כתבי אישום שהוגשו במסגרת חקירת השחיתות השלטונית הנרחבת המכונה פרשת 242 (פרשת ישראל ביתנו).