ח"כ ברקת: "המחאה קיבלה סיוע מהקרן החדשה"

ח"כ ניר ברקת טוען כי הקרן החדשה מלבה את אש המחלוקת עם הציבור האתיופי. "אנחנו במשבר אמון, צריך למצוא מנגנון לבנייתו מחדש".

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ט

ח"כ ברקת: "המחאה קיבלה סיוע מהקרן החדשה"-ערוץ 7
ניר ברקת
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ ניר ברקת מהליכוד מאשים את הקרן החדשה בסיוע למחאה האלימה של יוצאי אתיופיה ביממה האחרונה.

"לצערי שמעתי שהקרן חדשה שפכה את המשאבים שלה כדי ללבות את האש. דיברתי עם חברים אתיופים והם אמרו שהם קיבלו סיוע מהקרן החדשה", אמר ברקת בראיון לכאן ב'.

הוא הוסיף כי צריך לטפל באופן ענייני בבעיות הקשות של יוצאי אתיופיה. "זה לא עניין של קואליציה-אופוזיציה. אנחנו במשבר אמון - והמחאה הזו היא סביב משבר אמון מתמשך. העדה לא מאמינה למח"ש שהם חוקרים באמת. אם העדה הייתה יודעת שלמקרה חריג משתמשים בכלים חריגים, שופט בדימוס שמאמינים בו. צריך למצוא מנגון לצעדים בוני אמון".

"אני מעריץ את משטרת ישראל, לפעמים הארגון עושה טעויות ויש אנשים שסורחים. אם יש עדה או מגזר שיש לה משבר עם המשטרה – זה פתיר", הוסיף ברקת.

לדבריו, "יש אתגרי חינוך ומגורים - יש אתגרים, ביניהם איך לחנך את הציבור הלא אתיופי לקבל את האחר".

מהקרן החדשה לישראל נמסר: "ליבנו עם משפחתו של סלומון טקה ז"ל, נער בן 18 שנהרג כי נולד בצבע הלא נכון. הקרן החדשה לישראל פועלת ותמשיך לפעול בכל מקום שבו מתקיימים אפליה, גזענות או אי צדק. יחד עם עשרות ארגונים אזרחיים והמוני ישראלים וישראליות נגיע, נפגין ונפעל לתקן את העוולה."

"הקרן החדשה לישראל מחזקת את המפגינים והמפגינות ותומכת במחאה לא אלימה כפי שעשינו במאות מחאות ובפעולות אזרחיות אחרות בהן נעמדנו יחד עם אלפי ישראלים וישראליות כדי למגר את הגזענות ולפעול למען שוויון לכולם. אלימות איננה הדרך, אך אסור שהחלופה תהיה שתיקה. על כולנו לעמוד יחד עם קהילת יוצאי אתיופיה בדרישתם הצודקת לשוויון זכויות ושוויון בפני החוק", לשון תגובת הקרן.