פתח תקווה: נחנכה כיכר 'טראמפ'

שרי החוץ והכלכלה השתתפו בטקס החגיגי לקראת הכיכר לכבודו של נשיא ארה"ב. "ידיד אמת של מדינת ישראל"

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ט

כיכר המזרקה ברחוב חיים עוזר, הרחוב הראשי בפתח תקווה בו שוכן גם בניין העירייה, נקראה הערב (רביעי) בטקס חגיגי על שם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.

בטקס חנוכת הכיכר השתתפו שר החוץ ישראל כ"ץ, שר הכלכלה אלי כהן וראש העיר רמי גרינברג.

ראש העיר גרינברג אמר באירוע, "לא היה למדינת ישראל נשיא אוהד ותומך כמו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אנו מוקירים ומעריכים את תמיכתו במדינת ישראל ובתושביה וראוי כי כיכר מרכזית בעיר הרביעית בגודלה במדינת ישראל תקרא על שמו".

השר ישראל כ"ץ אמר בנאומו, "התכנסנו כאן הערב למטרה אחת פשוטה: כדי לומר תודה לנשיא ארה״ב דונלד טראמפ".

"אנו גאים לחנוך כיכר זו על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שזכויותיו חקוקות לעד בתולדות מדינת ישראל והעם היהודי. מי ייתן וימשיך להנהיג את ארה"ב לשגשוג, לרווחה ולביטחון, ולהמשך טיפוח יחסי הידידות והקרבה המיוחדים בין ארצות הברית למדינת ישראל", הוסיף השר.

הכיכר על שם טראמפ
צילום: יוני קמפינסקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מכתב בנושא לראש העיר גרינברג וכתב בו בין היתר, "הנשיא טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל. בשנות כהונתו הוא מפגין מחויבות חסרת פשרות להבטחת ביטחוננו ועתידנו – בעמידה תקיפה אל מול האיום האיראני, בהחלטה להכיר בירושלים כבירת ישראל, בהעברת השגרירות האמריקנית לירושלים ובהכרה בריבונות ישראל".

"העובדה שהוקרת הנשיא טראמפ נעשית בפתוח תקוה היא בעלת משנה חשיבות. הקמת פתח תקוה, אם המושבות, ב-1878, נחשבת כמעשה חלוצי שהכשיר נתיב לגאולת הארץ. מייסדי המושבה ידעו קשיים רבים, אך הם לא הרימו ידיים. נחישותם ועיקשותם השתלמו – בחלוף השנים פתח תקוה ביססה את מעמדה כעיר ואם בישראל, שהתפתחותה אינה נעצרת", הוסיף נתניהו.