איוב קרא: ניסו לרצוח אותי בגלל חוק הלאום

״מסתכלים עלי וחושבים שאני בגין הדרוזי. אני המשך של שושלת בגיניסטית. אני נחשב לסמן ימני מאוד, לא רק אצל הדרוזים, בכל המדינה״.

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ט

איוב קרא
איוב קרא
Photo by Roy Alima/Flash90

שר התקשורת לשעבר איוב קרא טוען כי בגלל מעורבותו בחוק הלאום ניסו לרצוח אותו, לאחר שעורר את חמתם של הדרוזים.

"היו לי הפגנות ליד הבית, זרקו אבנים על הבית שלי, אפילו מצאו שני ערבים ליד הבית שלי עם נשק", הוא מספר בראיון ליהודה שלזינגר בעיתון ״ישראל היום״.

״הוציאו אותי מהבית לתקופה. עם הילדים הפסיקו לדבר ברחוב. אבל אני לא נרתע, אני חושב שזה חוק מצוין. הזהרתי את ראש הממשלה שהדרוזים לא יבינו את החוק, או שיהיו גורמים שיגרמו להם לא להבין את החוק, וזה מה שקרה.

״הדרוזים חשבו שהחוק שולל מהם זכויות אזרחיות. נתניהו אמר שיהיה שוויון מוחלט, שמחבקים אותם יותר מאשר את היהודים, ושאם תהיה בעיה, נתקן את החוק".

קרא טוען כי חבריו אמסלם, ביטן וכץ, שהיו בוועדה המכינה לפריימריז, עשו הכל כדי לחסל אותו פוליטית וטוען כי ראש הממשלה לא התייצב לצידו אף על פי שהיה נאמן לו: "אני חושב שהוא ראש ממשלה מצוין, אבל חבר פחות טוב".

״הייתי האיש הכי נאמן שלו. נתניהו היה יכול לעצור את זה, אבל היתה לו בטן מלאה עלי בגלל דברים אחרים. כולם היו נגדי. כמו שיש הדדיות בין בני זוג, כך גם כשאתה הולך עם חבר שאתה הוגן כלפיו, אתה מצפה שהוא יהיה הוגן כלפיך. אל תמכור את החבר שלך גם אם הוא עושה אלף טעויות".

לדבריו, "אחרי הפריימריז נתניהו התקשר אלי ואמר שלא מקובלת עליו כל ה'כיפה אדומה' שעשו לי. הוא הבטיח לי שאשאר בליכוד ואמר: 'אתה בשבילי סמל וחבר'. אבל הוא לא היה חבר ולא היה הוגן כלפיי. ככה לא מתנהגים כלפי פרטנר. זה שהוא לא נתן לי גב פוגע בו ולא בי".

על הקריירה שעשה אמר קרא כי "מסתכלים עלי וחושבים שאני בגין הדרוזי. אני המשך של שושלת בגיניסטית. אני נחשב לסמן ימני מאוד, לא רק אצל הדרוזים, בכל המדינה. זה אצלי מדורי דורות".