מאחז פלסטיני לא חוקי
מאחז פלסטיני לא חוקי צילום: תנועת רגבים

בתנועת "רגבים" תוקפים הבוקר (חמישי) את הליכוד בעקבות הדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות" לפיו הסיעה סיכלה דיון שיזמה התנועה ותוכנן להתקיים במליאת הכנסת בסוגיית הבניה הבלתי חוקית הפלסטינית.

הרקע לדיון הוא נתונים שפרסמה "רגבים" בימים האחרונים, לפיהם בעשר השנים האחרונות נבנו לא פחות מ־28 אלף מבנים בלתי חוקיים פלסטיניים בשטחי C.

על פי הדיווח, לאחר שבליכוד הבינו שהדיון נסוב סביב בניה בלתי חוקית שנעשתה בזמן שלטונו של נתניהו, התבקשו חברי הכנסת מהליכוד שתמכו בקיום דיון מיוחד בפגרה בנושא זה, למשוך את חתימתם.

ברגבים זעמו במיוחד על תגובת דוברות הליכוד לידיעה, ולפיה, "אנחנו מתנגדים ופועלים נגד הבנייה הפלסטינית הבלתי חוקית, אך לא נשתף פעולה עם תרגילים ציניים של האופוזיציה והשמאל שנועדו לקושש כותרות בתקשורת".

ברגבים ציינו, "בעשור האחרון פועלים הפלסטינים בעידוד מדינות אירופה להשתלט על שטחים נרחבים בשטחי C כחלק מתוכנית פיאד להקמת מדינה פלסטינית. מעל 28,000 מבנים חדשים הוקמו באין מפריע ואפשרו תפיסת כ 79,000 דונם".

"אם המאבק הצודק, הערכי והמוסרי כנגד החידלון המתמשך המאפשר הקמת מדינת טרור מעבר לפינה הופך את תנועת רגבים לשמאל אזי אנו שמאל גאה", תקפו ברגבים.

לדברי אנשי התנועה, "היה ברור לנו שחברי הליכוד יובילו את המהלך לקיום הדיון. אנו מברכים את חברי הליכוד שחתמו על הבקשה לדיון בעניין ומצפים מהנהלת סיעת הליכוד לחזור בה מההתנגדות לקיום דיון חשוב זה".