"השמחה בה' היא עומק הטעם של החיים"

למעלה מ-3,000 גברים ונשים הגיעו הבוקר (חמישי) לגני התערוכה בת"א, במסגרת כנס "בכל לבבך" השמיני העוסק השנה במידת השמחה.

זו השנה השמינית שבה ישיבת רמת גן מארגנת את כנס 'בכל לבבך' בהפקת משרד הפרסום
אשחר&More ובשיתוף קבוצת הבריאות מכבי. השנה הכנס מתקיים לזכרו ולאורו של הרב משה שפירא זצ"ל, אביו של הרב יהושע שפירא, כמי ששמחתו הקרינה על כל סובביו והתאפיין במידת השמחה שבו.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר הרב יהושע: "בגיל 15 גיליתי שתמונת העולם שלי מזוייפת. הלכתי באחד מהימים לחבר, ואביו שנכנס הביתה, לא התייחס בכלל ליושבים בבית. ואני התפלאתי, הרי אבי תמיד היה מגיע הביתה ואומר בקול גדול ועם פנים קורנות "שלום". חשבתי לעצמי 'מה, אין עוד אבות כמו אבא שלי'? זה גם היה רגע מכונן עבורי, בו הבנתי במעט את גדולתו של אבי".

"כילד סקרן, הלכתי לברר עם אבי איך הוא מצליח בכל יום להיכנס הביתה בשמחה. הוא אמר לי 'לפעמים אני עומד מחוץ לדלת חמש דקות לפני שאני נכנס הביתה, מוריד את המזוודות הגשמיות שלי שנערמו מכל הרעשים שבחוץ, ובמקום לפרק אותם עם כל התסכולים על בני המשפחה, אני בוחר להפריד ולהשאיר אותם מחוץ לבית, כדי שאצליח להיכנס הביתה בשמחה ובטוב לבב'".

"זה היה אבי" ממשיך הרב שפירא. "אדם שצהלתו בפניו. ומי הוא? אדם שלא לוקח כלום מהעולם, גם לא מצב רוח".

בהמשך היום יתקיימו שיעורים מגוונים בהם ניתן למצוא הן את הרבנים הקבועים והן דמויות חדשות שטרם הגיעו לכנס עד עתה, וביניהם: הרבנית נעמי שפירא, הרב חיים איידליס, הרב חיים סבתו, הרבנית ימימה מזרחי, הרבנית טובה אליהו, הרב ראובן ששון, הרב יהונתן נמדר, אתי אנקרי במופע אינטימי וייחודי לנשים, חני ליפשיץ, יעל שבח, הרב מנחם ברוד וידידיה וסיוון רהב-מאיר.

בתום האירוע כמיטב המסורת תתקיים התוועדות חסידית והשנה הרב יהושע שפירא יתוועד עם הזמר יהונתן רזאל. לאורך כל היום יתקיים יריד מכירות ענק עם דוכני קניות מגוונים.

צילום: משה איטח

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו