השתלת שיער
השתלת שיערצילום: האתר של ד"ר אוזגה ארגון

פעולה רפואית זו אמורה להתבצע רק בבתי חולים כדי להעניק ללקוח את כל המעטפת הרפואית לה הוא זקוק במהלך הטיפול ובמקרה שיהיה שיבוש במהלך הטיפול.

ביצוע השתלות שיער על ידי גורמים שאינם מוסמכים לכך

בקליניקות רבות בישראל ובטורקיה, מי שמבצע בפועל את השתלות השיער הם אחים, אחיות או טכנאים המועסקים בכל קליניקה. הם עוברים הדרכה ראשונית ותוך פרק זמן קצר כבר מבצעים את העבודה בפועל. מדובר בפעולה רפואית המצריכה ידע פרקטי רב, ידע תיאורטי על ההשלכות של הוצאת הזקיקים וביצוע ההשתלה בפועל והבנה מעמיקה והיקפית של כל התהליך לפרטי פרטיו.

הצוותים הללו אינם מכירים די הצורך את הנושא מכל היבטיו ולכן יש להקפיד ולוודא שהם לא יבצעו את הפעולות הללו אלא רק רופא מומחה, הבקיא בתחום זה על כל רבדיו.

ד"ר אוזגה ארגון מזהיר מפני מצבים בעייתיים ולעיתים אף בלתי הפיכים עקב חוסר הידע המקצועי, ביצוע פעולות באופן שבלוני וללא מתן תשומת לב למצבו הרפואי של המטופל תוך כדי הוצאת הזקיקים וההשתלה.

בשנים האחרונות המודעות לביצוע מהלכי השתלת שיער רק בבתי חולים הולכת וגוברת. ד"ר אוזגה ארגון מספר על מקרים שבהם לקוחות חשו לא טוב ונזקקו לטיפול רפואי משמעותי עקב מיחושים או בעיות רפואיות שצצו במהלך הטיפול. ההיערכות במקרים כאלה היא מידית, הרופא מבין שנוצרה בעיה רפואית, הוא מפסיק את השתלת השיער ומזעיק רופאים מחדר המיון בבית החולים שיעניקו טיפול דחוף לחולה.

פעולת השתלת השיער מזכירה ניתוח כירורגי. המטופל מבצע צעד חריג, הוא לא יודע אם יכאב או יהיו לכך השלכות כלשהם, סף ההתרגשות עולה ולכן במקרים רבים נוצרות עקב כך בעיות רפואיות שלא ציפו שיתרחשו.

בבתי החולים מוכנים לכל תרחיש, הם הרי מטפלים בכל יום במאות חולים בחדר המיון עם בעיות רפואיות שונות ולכן במידת הצורך הם מסייעים באופן מידי גם במקרים הקורים במחלקות העוסקות בהשתלת שיער בתוך בית החולים.

ד"ר אוזגה ארגון מזהיר שלא לבצע את השתלות השיער במכונים רפואיים שאין בהם את הציוד הנדרש במקרי חרום. במקומות הללו לוקח זמן רב עד שמגיע רופא, כיוון שלא תמיד הוא פנוי ולא תמיד קיים אמבולנס זמין וכשמדובר בזמן קריטי במקרים רפואיים מסוימים, הנזק הוא עצום ולעיתים אף בלתי הפיך.

מי שמעוניין לבצע השתלת שיער חייב לנהוג באחריות ולבחור רק בקליניקות שממוקמות בתוך בתי החולים כדי שלא יוצרו בעיות לא צפויות שאין להן פתרון מידי.

נושא התשלום עבור השתלת השיער הוא מרכיב מהותי בקבלת ההחלטה על ביצוע השתלת שיער, אך החיים הם הרבה יותר יקרים. כל קליניקה המציעה עלות מופחתת ולא הגיונית היא מעוררת חשד אצל הלקוחות ועדיף שלא לקשור איתה קשרים. העלות בבתי החולים השונים היא די דומה ולכן השיקול בבחירת בית החולים אמור להיות מקצועי בלבד. ההחלטה צריכה ליפול רק על פי המידע שיאסוף המטופל על הצוות הרפואי, הרופא הבכיר המבצע את ההשתלה, המיומנות, הידע והניסיון שלו.

מומלץ לקבל חוות דעת ממי שביצע את ההשתלה ומחוות דעת המפורסמות באתרי האינטרנט, הן החיוביות והן השליליות כדי להיות שלמים עם ההחלטה על בית חולים ספציפי ששמו הולך לפניו לאור הכמות הגדולה של הלקוחות המרוצים שביצעו הליך זה בהצלחה רבה לאורך שנים.