הרב פרץ
הרב פרץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת הבית היהודי מתנערת מההתבטאויות של הרב שלמה אבינר נגד מקומן של הנשים בהנהגת המדינה.

''הציונות הדתית מורכבת מגוונים ומתפיסות שונות אבל בשעת מבחן אנו יודעים להיות תחת מפלגה אחת. אנו מאמינים שלנשים יש מקום חשוב בעשייה הישראלית", נמסר. ''במפלגה יש שריון לנשים על מנת לקדם ייצוג הולם וראוי בכנסת''.

מוקדם יותר היום הגיב שר החינוך לשעבר, נפתלי בנט, להתבטאותו של הרב שלמה אבינר ואמר "אם למישהו היה ספק למה צריך את הימין החדש, הנה התשובה.

"האמירות הללו מייצגות אחוז זעום בציונות הדתית וגורמות לחילול השם. מקומן של הנשים בפוליטיקה ובכל תחומי החברה אינו מוטל בספק", הוסיף יו"ר מפלגת הימין החדש.

חה"כ לשעבר שולי מועלם רפאלי מתחה גם היא ביקורת על הרב. "שמעתי את דבריו של הרב אבינר והתפלאתי", כתבה מועלם רפאלי בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק האישי שלה.

"העולם נברא בשלמות", ציינה מועלם-רפאלי, "הוא שלם כשנותנים מקום לנשים וגברים, מקשיבים לקולות נשיים וגבריים ופועלים להביא לידי ביטוי את הכוחות של נשים וגברים".

לדבריה, "המהפכה הפמיניסטית הגדולה ביותר בשני העשורים האחרונים היא מהפיכת לימוד התורה לנשים. כיום הנהגה של נשים בכלל ונשים דתיות בפרט, במרחב הציבורי היא מובנית מאליה".

"אני שמחה שצעירות דתיות רואות בי ובחברותיי מודל למנהיגות ועשיה למען נשים וגברים, למען חלשים, למען המדינה, תוך כדי חיבורים מגוונים של טוב משותף. נמשיך בכל הכח", הוסיפה.