כביש המנהרות
כביש המנהרות צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ראש העיר ביתר עילית מאיר רובינשטיין פנה לחברת נתיבי ישראל ולמשטרה וביקש לקיים פגישה מקצועית שבה יוצגו רעיונות מעשיים להקלת עומסי התנועה בכביש המנהרות.

"כידוע לכם, מהווה כביש המנהרות עורק תחבורה מרכזי לרבבות תושבי יו"ש, הנוסעים בו מדי יום בדרכם לירושלים וממנה", כתב רובינשטיין, "פעילותו התקינה של ציר זה משפיעה במישרין על חייהם של רבבות אנשים, עובדים, תלמידים, חולים ועוד, כך שאין מדובר בפריבילגיה אלא בצורך חיוני קריטי.

"בשנים האחרונות הפך הציר לעמוס עד מאוד, ועקב כך התקבלה ההחלטה להרחיב אותו לכביש דו נתיבי באמצעות חפירת מנהרה נוספת, שכבר עומדת קרוב לביצוע, אלא שעד לכניסתה של המנהרה החדשה לשימוש יעבור מספר שנים, ובינתיים – עומדים מדי בוקר ואחה"צ רבבות נוסעים בפקק בלתי נסבל, המשבש את שגרת החיים".

לדבריו, "בידנו מספר רעיונות מעשיים העשויים להקל על העומס, ובטוחני שישנם רעיונות נוספים גם בידי ראשי המועצות האחרים מגוש עציון. נקיטת אמצעים אלו, עשויה להקל במקצת על העומס הרב, דבר שגם אם לא יפתור את הבעיה, יביא להקלה מסוימת, שתחסוך זמן קריטי לרבים מהנוסעים בכביש".

לאור האמור, רובינשטיין דורש לקיים בהקדם פגישה מקצועית נרחבת בשטח, בהשתתפות אנשי המקצוע הרלוונטיים, וכן בהשתתפות ראשי הרשויות מגוש עציון, כדי לבדוק ברצינות אלו רעיונות ניתן ליישם באופן מיידי, בכדי להקל על המצב הבלתי נסבל.